Hlavní navigace

Přiznání živnostník

• (neregistrovaný) 81.0.208.---

16. 2. 2017 13:30

dobrý den

půl roku dělám na živnost, předtím jsem studovala. Nyní budu vystavovat přiznání k dani z příjmu - můžete mi poslat odkaz na formulář, jaké přiznání je potřeba vyplnit? Pro info, sečtu všechny faktury které jsem vystavila - 60% náklady paušálem? Co vše je tam potřeba ještě vyplnit? Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2017 13:48

.

Re: přiznání živnostník
      1) Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2016
      http://www.financnisprava.cz/cs/danove-tiskopisy/databaze-aktualnich-danovych-tiskopisu.aspx?lang=cs&rok=2017&tiskdruh=TDFU&dan=T_WEB01&skupina_T_SKUPINA05=1&a=1#search-result

2) málo informací, musíte si prostudovat ZDP § 7 odst. 7)
      A při uplatňování výdajů procentem z příjmů nebudete sčítat faktury, ale příjmy - tj. co jste ve sledovaném období skutečně obdržela

3) Nezapomeňte na podání Přehledů na ZP a na OSSZ

• 16. 2. 2017 13:59

pavlína hol (neregistrovaný) 81.0.208.---

Do přiznání se vyplňuje kolik jsem odvedla na ZP a OSSZ? Jaké výkazy myslíte? Do kdy se odesílají? Je to moje 1. přiznání jsem OSVČ jen pár měsíců. Díky.

• 16. 2. 2017 14:10

vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

na FÚ daňové přiznání- příjmy, které jste skutečně obdržela- výdaje 60% z příjmů ( máte-li živnost neřemeslnou)-do 1.4.2017
      na OSSZ- Přehled o příjmech a výdajích OSVČ- lze najít na webu ČSSZ-do 1.5.2017
      na ZP- Přehled o příjmech a výdajích OSVČ- lze najít na webu vaší ZP-do 1.5.2017
      měla jste se přihlásit na FÚ k placení daní, na OSSZ a na ZP a platit zálohy na SP a ZP- možná bude lepší, když vám přiznání zpracuje daňový poradce

• 16. 2. 2017 14:10

.

Ne, do Přiznání k dani z příjmů FO se nevyplňuje, kolik jste odvedla na zdravotním a sociálním pojištění jako OSVČ. Připomínka 3) byla proto, abyste nezapomněla podat Přehledy na svoji zdravotní pojišťovnu a na příslušnou správu sociálního zabezpečení.

Doporučuji k pročtení informace na jakpodnikat.cz, jsou tam dobré informace pro začátek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).