Hlavní navigace

Daňové přiznání a úřad práce

• (neregistrovaný) 37.221.241.---

19. 2. 2017 17:04

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda k daňovému přiznání je nutné přiložit potvrzení o době evidence z úřadu práce, nebo stačí jen čestné prohlášení, že během evidence nebyl pobírán žádný jiný zdanitelný příjem, kromě podpory v nezaměstnanosti. Dělám přiznání švagrovi, a bohužel to potvrzení z ÚP nemá, pokud je potřeba, vydali by ho na úřadu i mně, nebo by si pro něj musel zajet sám? Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2017 17:14

Kara

Re: Daňové přiznání a úřad práce
      Potvrzení o evidenci na ÚP nic nevypovídá o tom, jestli v té době nějaký příjem byl nebo nebyl.Ale co bude FÚ chtít, to nevím, každý chce něco jiného. Přiložila bych to čestné prohlášení.

• 19. 2. 2017 17:19

ano (neregistrovaný) 89.102.189.---

Nikdy jsem potvrzení od ÚP mých klientů nepřikládala a bylo to bez problémů.

• 19. 2. 2017 17:24

Kara

To fakt záleží na požadavcích berušky z FÚ, já jsem se zase setkala s tím, že FÚ chtěl zcela nelogicky to potvrzení o evidenci. Takže když přiloží čestné prohlášení, že od - do žádné zdanitelné příjmy, nic tím nepokazí.

• 19. 2. 2017 19:59

katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

Na konci DP hned nad podpisem je velkým tlustým písmem "Prohlašuji..." Tak bych dala další papír "Prohlašuji, že to co jsem prohlásila je opravdu ale opravdu pravda"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).