Re: Obnovení živnosti?
Mám přerušenou živnost. Začnu znovu tím, že si pronajmu kancelář a budu provozovat činnost. První fakturaci (příjem) z činnosti bude ale až po např. 2 měsících. Je tedy možné až po této době ohlásit ŽÚ obnovení činnosti a také začít odvádět zálohy na pojištění? Nebo je nutné ihned ohlásit činnost a platit pojistné i když jsem zatím nic nefakturoval?
Re: Obnovení živnosti?
*** Fakturace nebo příjem není tou hranicí od kdy platit. Důležité je faktické datum zahájení provozování činnosti ***
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
13. 10. 2005 15:17
Chtěl bych obnovit pozastavenou činnost. Jen možné, začít podnikat a živnost obnovit až při první fakturaci (tedy příjmu) jakoby zpětně. A pokud ano je pak nutné doplatit za minulé měsíce soc. a zdr. pojištění?