Hlavní navigace

Neplacení pojistného

• (neregistrovaný) 85.160.79.---

13. 10. 2005 17:42

Dobrý den, potřeboval bych zjistit, jak asi bude vysoký dluh na pojistném, když jsem nebyl posledního půl roku zaměstnán a ani jsem nebyl registrován na úřadu práce, což znamená, že jsem neplatil povinné zdravotní a sociální pojištění. Nyní budu nastupovat do zaměstnání, tak bych potřeboval vědět, jestli před tím budu muset tento dluh uhradit, nebo lze tento problém řešit např. formou splátkového kalendáře. Snažil jsem se přečíst nějaké vyhlášky, ale tuto situaci asi neřeší. Za rady děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2005 19:46

Anonymní (neregistrovaný) 80.188.184.---

Re: Neplacení pojistného
      Sociální platit nemusíte. Zdravotní ano. Takže okamžitě na příslušnou zdr. pojišťovnu a domluvit se na splácení. Mohli by vám napočítat penále za 5 let a to by bylo dost vysoké.

• 13. 10. 2005 19:58

VK (neregistrovaný) 195.47.43.---

Bohužel pokud je tak jak říkáte, "nebude" ale už je.

Zajděte na sociálku a zdravotku a zjistěte si možnosti a výši dluhu. Určitě Vám rádi pomůžou.

Pokud se Vám bude zdát, že po Vás chtějí nesm... nic nepodepisjte a obraťte se na nějakého účetního, poradce,...

V principu se budete muset přihlásit k placení za dobu kdy "za Vás" nikdo neplatil pojištění. A zaplatit.

Proč to říkám takhle čím déle budete s řešením otálet tím více Vás to bude stát....

• 13. 10. 2005 21:47

DanielaM (neregistrovaný) 84.42.171.---

.... povinnost se vztahuje pouze na zdravotní pojištění (pokud nejste OSVČ - tam by byla povinnosti i na sociální pojištění).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).