Hlavní navigace

Výběr hotovosti z účtu a EET

  • (neregistrovaný) 46.173.197.---

    22. 2. 2017 17:28

    Dobrý den, prosím, podléhá příjem hotovosti z výběru našeho firemního BÚ do pokladny evidenci EET? Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2017 17:33

      .

      Re: Výběr hotovosti z účtu a EET
      Je převod hotovosti z bankovního účtu na pokladnu příjmem, který podléhá dani z příjmů?

      ...............

      Zákon č. 112/2016 Sb.

      § 4 Vymezení evidované tržby
      (1) Evidovanou tržbou je platba, která splňuje formální náležitosti pro evidovanou tržbu a která zakládá rozhodný příjem.

      § 6 Rozhodný příjem
      (1) Rozhodným příjmem se pro účely tohoto zákona rozumí
      a) u poplatníka daně z příjmů fyzických osob příjem ze samostatné činnosti, která je podnikáním, s výjimkou příjmu, který
      1. není předmětem daně z příjmů,
      2. je z hlediska obvykle přijímaných tržeb ojedinělý nebo
      3. podléhá dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně, nebo
      b) u poplatníka daně z příjmů právnických osob příjem z činnosti, která je podnikáním, s výjimkou příjmu, který
      1. není předmětem daně z příjmů,
      2. je z hlediska obvykle přijímaných tržeb ojedinělý,
      3. podléhá dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně nebo
      4. podléhá dani ze samostatného základu daně.
      ...............
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-112

    • 22. 2. 2017 17:33

      I. (neregistrovaný) 78.80.185.---

      Re: Výběr hotovosti z účtu a EET
      ne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).