Hlavní navigace

Příspěvková org. a kom. zboží EET

  • (neregistrovaný) 195.22.55.---

    23. 2. 2017 10:53

    Dobrý den, prosím o informace.... Přišla nám výzva od zřizovatele, že tržby z komisního prodeje spadají pod EET a musíme proto všechny suvenýry stáhnout z prodeje. Přitom PO jsou z EET vyloučeny. Máte, prosím, k tomu nějaké informace? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2017 11:18

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.138.---

      Re: Příspěvková org. a kom. zboží ZET
      Ano, je to tak:

      https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nova-vlna-eet-splachne-suvenyry-z-infocenter-mest-a-obci-28277

      ZET spáchali neználci, kteří netušili, co to způsobí.

      Ale vybere se 18 miliard (asi na pokutách), narovná se podnikatelské prostředí etc. a to je dobře, ne? :-))

      Hezký den!

    • 23. 2. 2017 11:23

      Katchie (neregistrovaný) 195.22.55.---

      Re: Příspěvková org. a kom. zboží ZET
      Takže ještě raději jednou - tržby příspěvkové organizace z kom. prodeje se vztahují na EET? tzn. že PO musí mít kasu na jen těchto pár předmětů a na ostatní bude mít tu "starou"? Přitom §12 jasně říká, že TRŽBY PO se nevztahují!!! Já myslela, že komisní prodejce po našem vyúčtování si tržby zaeviduje v EET?

    • 23. 2. 2017 11:29

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.138.---

      Re: Příspěvková org. a kom. zboží ZET
      Že jste si to video nepustila?

      Mimo § 12 se na PO vztahuje i § 8 ZET.

      Vrchnost tvrdí, že je vše jednoduché, jasné, nezatěžující a v souladu se zákonem. A já mám pohádky rád.

      Hezký den!

    • 23. 2. 2017 11:37

      Katchie (neregistrovaný) 195.22.55.---

      Re: Příspěvková org. a kom. zboží ZET
      Omlouvám se, ale nejde mi to spustit. Tak jsem si jen četla článek pod tím. Ale hlava mi to prostě nebere..... Děkuji za potvrzení a Váš čas, Pavle!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).