Hlavní navigace

Odečet úroků z hypotéky

  • (neregistrovaný) 188.120.222.---

    23. 2. 2017 13:48

    Dobrý den, prosím kdo by věděl. Odečet úroků z hypotéky je možné na nezkolaudovanou nemovitost, která bude sloužit k trvalému bydlení? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2017 14:43

      hrošík (neregistrovaný) 88.100.222.---

      Re: Odečet úroků z hypotéky
      §15 zákona o daních z příjmů:
      Od základu daně se odečte částka, která se rovná úrokům zaplaceným ve zdaňovacím období z úvěru ze stavebního spoření,4a) úrokům z hypotečního úvěru poskytnutého bankou, sníženým o státní příspěvek poskytnutý podle zvláštních právních předpisů, jakož i úvěru poskytnutého stavební spořitelnou, bankou v souvislosti s úvěrem ze stavebního spoření nebo s hypotečním úvěrem, a použitým na financování bytových potřeb, pokud se nejedná o bytovou výstavbu, údržbu ani o změnu stavby bytového domu nebo jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru, prováděnou v rámci činnosti, ze které plyne příjem ze samostatné činnosti, nebo pro účely nájmu. Bytovými potřebami pro účely tohoto zákona se rozumí
      a) výstavba bytového domu, rodinného domu, jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru, nebo změna stavby,
      b) koupě pozemku za předpokladu, že na pozemku bude zahájena výstavba bytové potřeby podle písmene a) do 4 let od okamžiku uzavření úvěrové smlouvy nebo koupě pozemku v souvislosti s pořízením bytové potřeby uvedené v písmenu c),
      c) koupě
      1. bytového domu,
      2. rodinného domu,
      3. rozestavěné stavby bytového domu nebo rodinného domu,
      4. jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru

      Pokud máte potvrzení o zaplacených úrocích, tedy lze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).