Hlavní navigace

Společně hospodařící domácnost

  • 2a00:1028:9199:----:----:----:----:----

    23. 2. 2017 14:51

    Dobrý den,
    mohl by mi někdo, prosím, poradit? Spolupracující osobou se může stát druh/družka, ale je podmínka, že musí sdílet společně hospodařící domácnost. V případě, který řeším, spolu skutečně dva lidé žijí, ale každý má jinde trvalé bydliště. Je nutné, aby tyto osoby měly i stejné trvalé bydliště, aby byla podmínka společně hospodařící domácnosti dle zákona o dani z příjmů splněna?
    §21e odst.4 říká:
    Společně hospodařící domácností se pro účely daní z příjmů rozumí společenství fyzických osob, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.
    Předem děkuji. M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).