Hlavní navigace

Daňový nerezident

  • (neregistrovaný) 90.176.35.---

    28. 2. 2017 22:30

    Prosím pomoc! Potřebuji se ujistit, zda to chápu správně.. Daňový nerezident. Slovák pracující 1-9/2016 na Slovensku, od 21.9.2016 má živnostenské oprávnění v ČR, první faktura vystavena v listopadu za říjen. Vystavil celkem 4 faktury. na jedné je text uveden "přípravné stavební práce v Bratislavě", na ostatních třech pak "montáž elektrických a zdvihacích zařízení" a tyto montáže jsou prováděny v Německu.

    Bude vůbec podávat daňové přiznání v ČR? Podle mého nemá příjmy ze zdrojů na území ČR, tak maximálně podá nulové. Ale pořád nechápu jak je to s těmi montážemi?!

    Poradí někdo prosím?!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2017 9:04

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Daňový nerezident
      Nejsem si jistá, že v ČR neměl žádný příjem, podívejte se na §22 ZDP
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#cast1

    • 1. 3. 2017 12:43

      Evinka (neregistrovaný) 90.176.35.---

      Re: Daňový nerezident
      No dle dotazu na FÚ si to myslím správně. I v tom paragrafu 22 je uvedeno že služby poskytované na území České Republiky a to on neposkytuje, protože je poskytuje na Slovensku a v Německu, ovšem je tam uvedeno s výjimkou provádění stavebně montážních projektů. Jestli se montáž elektrického zařízení dá považovat za stavebně montážní projekt, to už nevím. Jestli já nad tím moc nepřemýšlím :-( Tak zkusím zavolat na jiný FÚ

    • 1. 3. 2017 12:56

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Daňový nerezident
      Já bych doporučila klientovi konzultovat s daňovým poradcem.
      On nemá v ČR stálou provozovnu?

    • 1. 3. 2017 22:10

      Evinka (neregistrovaný) 94.229.92.---

      Re: Daňový nerezident
      Vzhledem k časovému testu, bych řekla že zde provozovnu v roce 2016 určitě nemá. Teď jsem se snažila nastudovat i smlouvu se Slovenskem o zamezení dvojího zdanění a stálá provozovna je třeba kancelář prostřednictvím které vykonává svou činnost. Ale pokud on vyjíždí na montáže do Německa a tady má pouze v ČR jen adresu, aby si zřídil živnostenský list, to znamená má pronajatý byt nebo něco takového, tak tu podmínku stálé provozovny nesplňuje určitě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).