Hlavní navigace

DP a důchod

  • (neregistrovaný) 37.48.35.---

    1. 3. 2017 11:08

    Dobrý den,
    jsem důchodce, majitel firmy FO, vedeme účetnictví, budu muset zdanit i svůj příjem, když ZD z podnikání činí 770 692 Kč? Moc děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2017 11:25

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: DP a důchod
      jestli myslíte zdanění důchodu při vyšším daňovém základu, tak toto už bylo zrušeno ( aspoň prozatím )

    • 1. 3. 2017 16:35

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: DP a důchod
      není to jednoduché, ale níže je to v kostce shrnuto:

      Ustanovení § 4 odst. 3 ZDP, které bylo po celou dobu uvedeno v zákoně o daních z příjmů (díky novelizaci zákonem č. 346/2010 Sb.), mělo tento osud:

      rok 2011: v platnosti,
      rok 2012: v platnosti,
      rok 2013: nepoužito (díky přechodným ustanovením zákonného opatření Senátu č. 344/2013 Sb. část první čl. II. bod 8),
      rok 2014: nepoužito (díky přechodným ustanovením zákonného opatření Senátu č. 344/2013 Sb. část první čl. II. bod 8),
      rok 2015: v platnosti,
      rok 2016: zrušeno nálezem Ústavního soudu Pl. ÚS 18/15.

      takže ano, pro rok 2016 bylo zrušeno ÚS a od roku 2017 byl zrušen celý odstavec 3 ZDP

    • 2. 3. 2017 14:34

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: není zač
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>jsem důchodce, majitel firmy FO, vedeme účetnictví,
      >>>>>budu muset zdanit i svůj příjem, když ZD z podnikání
      >>>>>činí 770 692 Kč? Moc děkuji za odpověď.
      >>>>jestli myslíte zdanění důchodu při vyšším daňovém
      >>>>základu, tak toto už bylo zrušeno ( aspoň prozatím )
      >>>Děkuji za odpověď.I za rok 2016?
      >>není to jednoduché, ale níže je to v kostce shrnuto:
      >>
      >>Ustanovení § 4 odst. 3 ZDP, které bylo po celou dobu
      >>uvedeno v zákoně o daních z příjmů (díky novelizaci
      >>zákonem č. 346/2010 Sb.), mělo tento osud:
      >>
      >> rok 2011: v platnosti,
      >> rok 2012: v platnosti,
      >> rok 2013: nepoužito (díky přechodným ustanovením
      >>zákonného opatření Senátu č. 344/2013 Sb. část první
      >>čl. II. bod 8),
      >> rok 2014: nepoužito (díky přechodným ustanovením
      >>zákonného opatření Senátu č. 344/2013 Sb. část první
      >>čl. II. bod 8),
      >> rok 2015: v platnosti,
      >> rok 2016: zrušeno nálezem Ústavního soudu Pl. ÚS
      >>18/15.
      >>
      >>takže ano, pro rok 2016 bylo zrušeno ÚS a od roku
      >>2017
      >>byl zrušen celý odstavec 3 ZDP
      >Moc Vám děkuji za vyčerpávající odpověď :o)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).