Hlavní navigace

Přiznání k DPFO + srážková daň lze ?

  • (neregistrovaný) 109.183.189.---

    1. 3. 2017 12:09

    Dobrý den, mohl by mi zde někdo poradit ... Jsem OSVČ a na živnost si přivydělávám jako masér, mám ji jako vedlejší, jelikož jsem již v starobním důchodu. Chtěl bych si podat přiznání k DPFO a nevím si rady, jelikož mám i potvrzení o příjmech za rok 2016, kde je ovšem srážena SRÁŽKOVÁ daň ... Mohu (musím) toto potvrzení zahrnout do přiznání k DPFO když je sražena srážková daň ? Moc děkuji za radu V.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2017 12:13

      LEA11 (neregistrovaný) 78.45.139.---

      Re: Přiznání k DPFO + srážková daň lze ?
      Ano srážkovou daň lze vyúčtovat za rok 2016.

    • 1. 3. 2017 12:15

      V1940 (neregistrovaný) 109.183.189.---

      Re: Přiznání k DPFO + srážková daň lze ?
      Moc děkuji, víte já si nejsem jist, ale toto potvrzení přiložím k přiznání jako přílohu a příjem bude dle § 6 ? Na potvrzení mám sraženou daň ve výši cca 3.000,-- znamená to, že by mi ji měl FÚ vrátit ? Prohlášení nikde podepsané nemám .... děkuji V.

    • 1. 3. 2017 13:10

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Přiznání k DPFO + srážková daň lze ?
      Ano, je to jako příjem ze zaměstnání §6. Jestli Vám bude ta daň vrácena, nebo ne, záleží na tom, jaký máte příjem z podnikání, jestli vám tedy sleva na poplatníka "zbyde" i na příjem z dohody.

    • 1. 3. 2017 13:38

      V1940 (neregistrovaný) 109.183.189.---

      Re: Přiznání k DPFO + srážková daň lze ?
      Děkuji za další osvětlení siturace, příjmy z podnikání mám opravdu nízké cca 10.000,-- za rok, výdaje uplatňuji paušálem ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).