Hlavní navigace

Eet - prodej zaměstnanci

  • (neregistrovaný) 81.91.219.---

    2. 3. 2017 11:46

    dobrý den, prosím o radu.
    firma - nákup, prodej.
    Teď se mě ptali , zda musí posílat přes EET , pokud si něco koupí u nich zaměstnanec?
    Pokud by jim to sráželi ze mzdy tak ne? a pokud platí hotově nebo kartou, tak si myslím že ano?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2017 14:18

      Iva H. (neregistrovaný) 77.242.90.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      není to tak, zaměstnanců se to netýká, nejsou evidovanou tržbou dle ustanovení § 12 odst. 3 písm. c) ZoET

    • 2. 3. 2017 14:27

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      takže když já prodávám něco ze zásob firmy, odpadní materiál, sudy, dřevo, kontejnery,oni platí v pokladně v hotovosti, EET se to netýká ?

    • 2. 3. 2017 14:29

      Iva H. (neregistrovaný) 77.242.90.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      ne, pokud to prodáváte vlastním zaměstnancům, tak se to EET netýká

    • 2. 3. 2017 14:34

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      Podle ustanovení § 12 odst.3 písm.c) ZoET ...
      strana 13 dole
      http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika-k-evidenci-trzeb_v1.0.pdf

    • 2. 3. 2017 15:00

      romcaa (neregistrovaný) 81.91.219.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      Takže pokud si něco zaměstnanec koupí , nemusí se posílat přes EET?
      Probírala jsem to se dvěma účetními a ty mi říkaly, že je to normální prodej, že by to mělo spadat do EEt . Takže moc nerozumím. Četla jsem ten paragraf, ale sama nevím jestli to spadá nebo nespadá do EET.
      Firma mám obchod, zaměstnanci si odkoupí za nějakou cenu například čokolády nebo něco? jestli posílat nebo ne , nevím.
      děkuji

    • 2. 3. 2017 15:06

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      A povídání finanční správy, na které jsem dávala odkaz, jste četla?
      Uvedla jsem i stranu a umístění

    • 2. 3. 2017 15:15

      láďa (neregistrovaný) 46.252.233.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      Ono je rozdíl nákup zaměstnance v obchodě firmy tam je EET a pokud zaměstnanec odkoupí např. vyřazený materiál apod. tak tam se EET netýká.

    • 2. 3. 2017 16:29

      romcaa (neregistrovaný) 91.221.212.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      >>>>>>>>dobrý den, prosím o radu.
      >>>>>>>>firma - nákup, prodej.
      >>>>>>>>Teď se mě ptali , zda musí posílat přes EET , pokud
      >>>>>>>>si
      >>>>>>>>něco koupí u nich zaměstnanec?
      >>>>>>>>Pokud by jim to sráželi ze mzdy tak ne? a pokud platí
      >>>>>>>>hotově nebo kartou, tak si myslím že ano?
      >>>>>>>>děkuji
      >>>>>>>
      >>>>>>>přesně tak
      >>>>>>
      >>>>>>není to tak, zaměstnanců se to netýká, nejsou
      >>>>>>evidovanou tržbou dle ustanovení § 12 odst. 3 písm.
      >>>>>>c)
      >>>>>>ZoET

      >>>
      >>>
      >>>Podle ustanovení § 12 odst.3 písm.c) ZoET ...
      >>>strana
      >>>13
      >>>dole
      >>>
      >>>http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika-k-evidenci-trzeb_v1.0.pdf
      >>Takže pokud si něco zaměstnanec koupí , nemusí se
      >>posílat přes EET?
      >>Probírala jsem to se dvěma účetními a ty mi říkaly,
      >>že
      >>je to normální prodej, že by to mělo spadat do EEt .
      >>Takže moc nerozumím. Četla jsem ten paragraf, ale
      >>sama
      >>nevím jestli to spadá nebo nespadá do EET.
      >>Firma mám obchod, zaměstnanci si odkoupí za nějakou
      >>cenu například čokolády nebo něco? jestli posílat
      >>nebo
      >>ne , nevím.
      >>děkuji
      >Ono je rozdíl nákup zaměstnance v obchodě firmy tam je
      >EET a pokud zaměstnanec odkoupí např. vyřazený
      >materiál apod. tak tam se EET netýká.

      Ustanovení - výklad(např. platba zaměstnance za služby závodního stravování a jiné obdobné služby ve formě prodeje potravin a občerstvení na pracovišti nebo v přímé souvislosti s výkonem práce v pracovní době, jsou-li činěny v hotovosti nebo jiné podobné formě), dále příjmy za prodej vyřazeného majetku zaměstnancům, prodej zboží zaměstnancům v podnikových prodejnách určených výhradně pro zaměstnance apod.
      Toto je tam napsáno v tom paragrafu - nevím jestli to mohu brát jako jiné obdobné služby ve formě prodeje potravin a občerstvení na pracovišti - když zaměstnanec si něco na prodejně odkoupí? co myslíte? Já jsem si myslela že by eet měl evidovat i z tohoto prodeje, ale teď nevím. díky

    • 3. 3. 2017 1:31

      jjan

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      dobrý den, prosím o radu.
      firma - nákup, prodej.
      Teď se mě ptali , zda musí posílat přes EET , pokud
      si
      něco koupí u nich zaměstnanec?
      Pokud by jim to sráželi ze mzdy tak ne? a pokud platí
      hotově nebo kartou, tak si myslím že ano?
      děkuji

      > Ustanovení - výklad(např. platba zaměstnance za
      >služby závodního stravování a jiné obdobné služby ve formě
      >prodeje potravin a občerstvení na pracovišti nebo v
      >přímé souvislosti s výkonem práce v pracovní době,
      >jsou-li činěny v hotovosti nebo jiné podobné formě), dále
      >příjmy za prodej vyřazeného majetku zaměstnancům,
      >prodej zboží zaměstnancům v podnikových prodejnách určených
      >výhradně pro zaměstnance apod.
      >Toto je tam napsáno v tom paragrafu - nevím jestli to
      >mohu brát jako jiné obdobné služby ve formě prodeje
      >potravin a občerstvení na pracovišti - když zaměstnanec
      >si něco na prodejně odkoupí? co myslíte? Já jsem si
      >myslela že by eet měl evidovat i z tohoto prodeje, ale
      >teď nevím. díky
      Pokud si zam-c něco koupí v běžné prodejně (byť u firmy, kde je zaměstnán), platí režim EET. Pokud si zam-c něco koupí v souvislosti s pracovněprávním vztahem k firmě (benefity, stravování, vyřazený majetek, výhradní zaměstnanecká prodejna), tak to podle § 12.3.c) není evidovanou tržbou a je to vyloučeno z EET

    • 3. 3. 2017 12:56

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: eet - prodej zaměstnanci
      není to tak, zaměstnanců se to netýká, nejsou
      >>>>>>>evidovanou tržbou dle ustanovení § 12 odst. 3 písm.
      >>>>>>>c)
      >>>>>>>ZoET
      >
      >>>>
      >>>>
      >>>>Podle ustanovení § 12 odst.3 písm.c) ZoET
      >>>>...
      >>>>strana
      >>>>13
      >>>>dole
      >>>>
      >>>>http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika-k-evidenci-trzeb_v1.0.pdf
      >>>Takže pokud si něco zaměstnanec koupí , nemusí se
      >>>posílat přes EET?
      >>>Probírala jsem to se dvěma účetními a ty mi říkaly,
      >>>že
      >>>je to normální prodej, že by to mělo spadat do EEt .
      >>>Takže moc nerozumím. Četla jsem ten paragraf, ale
      >>>sama
      >>>nevím jestli to spadá nebo nespadá do EET.
      >>>Firma mám obchod, zaměstnanci si odkoupí za nějakou
      >>>cenu například čokolády nebo něco? jestli posílat
      >>>nebo
      >>>ne , nevím.
      >>>děkuji
      >>Ono je rozdíl nákup zaměstnance v obchodě firmy tam
      >>je
      >>EET a pokud zaměstnanec odkoupí např. vyřazený
      >>materiál apod. tak tam se EET netýká.
      >
      > Ustanovení - výklad(např. platba zaměstnance za
      >služby závodního stravování a jiné obdobné služby ve formě
      >prodeje potravin a občerstvení na pracovišti nebo v
      >přímé souvislosti s výkonem práce v pracovní době,
      >jsou-li činěny v hotovosti nebo jiné podobné formě), dále
      >příjmy za prodej vyřazeného majetku zaměstnancům,
      >prodej zboží zaměstnancům v podnikových prodejnách určených
      >výhradně pro zaměstnance apod.
      >Toto je tam napsáno v tom paragrafu - nevím jestli to
      >mohu brát jako jiné obdobné služby ve formě prodeje
      >potravin a občerstvení na pracovišti - když zaměstnanec
      >si něco na prodejně odkoupí? co myslíte? Já jsem si
      >myslela že by eet měl evidovat i z tohoto prodeje, ale
      >teď nevím. díky

      Prosím nemáte odkaz na stránky výše uvedeného ustanovení-výklad....celkově k EET, děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).