Hlavní navigace

Jen zaměstnání v zahraničí-daň.přiznání

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:919b:----:----:----:----:----

    3. 3. 2017 11:43

    Dobrý den, pokud byl člověk
    1 měsíc na úřadě práce
    5 měsíců jako turista v zahraničí
    6 měsíců zaměstnání v zahraničí EU
    musí podávat u nás daňové přiznání?
    Jiné příjmy nemá. Děkuji předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2017 11:52

      jukk (neregistrovaný) 193.84.207.---

      Re: Jen zaměstnání v zahraničí-daň.přizn
      Byl daňovým nerezidentem ČR?

    • 3. 3. 2017 12:00

      Alex.. (neregistrovaný) 2a00:1028:919b:----:----:----:----:----

      Re: Jen zaměstnání v zahraničí-daň.přizn
      Trvalé bydliště i zdroj příjmů má v ČR, mimo ČR byl déle než 183.
      Takže je asi rezident.

    • 3. 3. 2017 12:03

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Jen zaměstnání v zahraničí-daň.přizn
      I kdyby byl v ČR daňovým rezidentem, možná by tady nemusel podávat přiznání, pokud neměl v ČR příjmy ke zdanění viz §38g/2 ZDP
      ...."Rovněž není povinen podat daňové přiznání poplatník, jemuž plynou pouze příjmy ze závislé činnosti ze zahraničí, které jsou podle § 38f vyjmuty ze zdanění."....
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#cast4

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).