Hlavní navigace

Zálohová faktura

  • (neregistrovaný) 212.158.155.---

    17. 10. 2005 6:09

    Prosím o radu, lze vystavit v DE zálohovou fakturu bez DPH v případě, že již s touto fakturou odejde veškeré zboží a my ji chceme vystavit pouze z důvodu, abychom neplatili DPH dříve, než jej dostaneme od odběratele zaplaceno ? DPH bychom vyúčtovali až s přijatou platbou, je to tak možné nebo ne ???
    Nebo poradíte mi nějaký jiný způsob jak získat od odběratele, který má delší splatnost a odebírá ve velkém, alespoň dříve peníze na úhradu DPH ?

    Děkuji V.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2005 6:40

      Anonymní (neregistrovaný) 82.99.166.---

      Re: Zálohová faktura
      Zálohovou fakturu můžete vystavit normálně, jen ne daňový doklad na přijatou platbu s vyčíslením DPH,které by si odběratel nesměl uplatnit.Viz níže odpovědi.Zajímal by mně názor ostatních na smluvně ošetřenou dílčí fakturaci s DPH..?
      Hezký den

    • 17. 10. 2005 7:13

      Anonymní (neregistrovaný) 212.158.155.---

      Re: Zálohová faktura
      Mohu vystavit zálohovou fakturu, ikdyž s touto fakturou zašlu zrovna i zboží ??? A z jakého důvodu nemohu vystavit daňový doklad na přijatou platbu s vyčíslením DPH ?

    • 17. 10. 2005 15:31

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Zálohová faktura
      § 21/3 ZDPH!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).