Hlavní navigace

Příjem - student

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

    7. 3. 2017 17:37

    Může si kadeřnice dát do výdajů (daňových) Kč 15000,- vyplacených celkem za rok za úklid provozovny /nepravidelně docházela/, které vyplatila své studující dceři, aniž by musela vystavit DPP a dát na FU Vyúčtování daně s nulou (podepsané Prohlášení). A opačně, dcera nemusí podávat DP ?
    Stejně tak o prázdninách byla u kadeřnice na praxi studentka. Pomáhala jí mýt hlavy, sušit vlasy, natáčet. Vyplatila studentce také nějaké peníze (určitě do 10000). Musí být DPP a Vyúčtování ?

    Děkuji A.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2017 17:59

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Příjem - student
      Takže dcera i studentka na praxi pracovali na černo?
      Protože tak to vypadá.

    • 7. 3. 2017 18:29

      Anka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

      Re: Příjem - student
      Nevím, jestli úplně načerno. Studentka nahlásila praxi ve škole s tím, že i odměnu dostane. Jen jí má klientka vyplatila peníze bez dokladu. Proto se to snažím napravit a ptám se, jakým způsobem ty peníze zlegalizovat. Jestli opravdu musí podat Vyúčtování a přihlásit se zpětně k dani z příjmu ze závislé činnosti, nebo ne. Dcera jí chodila občas uklízet. Děkuji moc ! A.

    • 7. 3. 2017 21:21

      .

      Re: Odměna studentovi na praxi_doklady
      Odměny za práci žáků a studentů z praktického vyučování a praktické přípravy jsou dle § 6 odst. 9 písm. l) ZDP na straně příjemce (tedy u studentů a žáků) osvobozeny od daně z příjmů.
      Nevím ale, co všechno bude poskytovatel odměny potřebovat k prokázání, že se jednalo o poskytnutí odměny dle výše uvedeného §.
      Doklad o vyplacení odměny studentce určitě.
      Smlouvu se školou dle
      zákona č. 561/2004 Sb. § 65 odst. 2)
      vyhlášky č. 13/2005 Sb. § 12


      Se zpětnou legalizací odměny pro dceru nedokáži poradit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).