Hlavní navigace

Jaké účetnictví

  • (neregistrovaný) 92.62.237.---

    7. 3. 2017 18:09

    Dobrý den,
    jaké účetnictví musí vést s.r.o. založené roku 2016 za účelem pronájmu, příjmy do 200000,- za rok. Může vést znovuzavedené jednoduché účetnictví?
    Pán mi trochu zaskočil, tvrdil, že podniká jako FO.
    Předem děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2017 18:19

      .

      Re: Jaké účetnictví
      Jednoduché účetnictví mohou vést pouze
      právnické osoby, kterou jsou

      1. spolkem nebo pobočným spolkem,

      2. odborovou organizací, pobočnou odborovou organizací, mezinárodní odborovou organizací nebo pobočnou mezinárodní odborovou organizací,

      3. organizací zaměstnavatelů, pobočnou organizací zaměstnavatelů, mezinárodní organizací zaměstnavatelů nebo pobočnou mezinárodní organizací zaměstnavatelů,

      4. církví, náboženskou společností nebo církevní institucí, která je právnickou osobou evidovanou podle zákona upravujícího postavení církví a náboženských společností, nebo

      5. honebním společenstvem.


      ZoÚ § 1f
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-563

    • 8. 3. 2017 10:26

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Jaké účetnictví
      s.r.o. vždy podvojné

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).