Hlavní navigace

Začínající OSVČ, eet a paušál

  • (neregistrovaný) 90.183.56.---

    7. 3. 2017 20:07

    Prosím o rady a všem děkuji. Manžel chce 04/2017 začít podnikat v maloobchodě, tržby budou do 200tis, chtěli bychom paušál; někde jsem četla, že chtějí novelizovat EET, aby podnikatelé do tržeb 250tis Kč a s paušálem nemuseli vůbec EET evidovat. Můžete mi poradit, jestli to je pravda? A pokud chci paušál, tak normálně se musí žádat od ledna, ale když začínám podnikat, mohu požádat hned při začátku podnikání? díky za rady, vůbec tomu nerozumím

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2017 20:49

      .

      Re: začínající OSVČ, eet a paušál
      Pokud vím, tak návaznost Zákona o evidenci tržeb č. 112/2016 Sb. na Zákon č. 586/1992 Sb. § 7a Daň stanovená paušální částkou neprošla.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).