Hlavní navigace

Odpis pohledávky splatné 5.12.2013

  • (neregistrovaný) 194.149.106.---

    8. 3. 2017 13:19

    Dobrý den, poprosím o radu, pohledávka ve výši 12 tis, fa splatná 5.12.2013, vydán el. platební rozkaz. Je mi známo, že lze vůči jednomu partnerovi odepsat do 30 tis. bez platebního rozkazu. Ale nějak kvůli morálce obchodního partnera jsem investovala i do právníků. Jinak by na zákazníka vůbec problém nedolehl. Jde mi o to, jsou vydány exekuce, nedaří se ale nic vymoci. Mám vytvořenu 100% OP, mohu 4.12.2016 daňově odepsat? Pokud by v budoucnu přišla nějaka vymožená částka, dá se klasicky do výnosů? Uvažuji správně nebo ne? Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2017 15:54

      allli

      Re: Odpis pohledávky splatné 5.12.2013
      ano, buď v r. 2016 nebo nejpozději před promlčením pohledávky rozpustíte OP dle §8c ZoR a daňově odepíšete
      pohledávku vedete v podrozvahové evidenci a vymoženou částku do zdanitelných výnosů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).