Hlavní navigace

Daň z příjmu z prodeje pozemku

  • 62.24.87.---

    8. 3. 2017 16:36

    Dobrý den,
    ráda bych vás poprosila o radu ohledně prodeje pozemku a budoucí daně z příjmu z tohoto prodeje. Jedná se o to, že jsme s manželem koupili minulý rok na jaře 2016 pozemek, na kterém jsme měli v úmyslu postavit dům. Změnili jsme ale plány a kupujeme dům, ve městě, z kterého pocházíme, abychom nemuseli dojiždět z vesnice. Pozemek prodáváme se ziskem, tento zisk bychom, ale měli zdanit. Jedná se o 500 tis. korun. Zároveň, ale kupujeme dům, který budeme platit z hypotečního úvěru. Zisk z prodeje pozemku chceme použít na rekonstrukci domu. Lze zisk/částku na rekonstrikci osvobodit od daně, když bude použita na řešení naší bytové potřeby? Předem děkuji za odpoveď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2017 16:58

      .

      Re: Daň z příjmu z prodeje pozemku
      Dle mého názoru by se muselo jednat o příjem z prodeje rodinného domu a souvisejícího pozemku, aby bylo možno využít osvobození příjmu v případě, kdy byste získané prostředky využili na uspokojení bytové potřeby.
      ZDP § 4 odst. 1) písmeno a) + b)
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586?diff=20161201

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).