Hlavní navigace

Doklad o neuplatnění slevy

  • (neregistrovaný) 194.228.20.---

    8. 3. 2017 21:10

    Dobrý den, paní účetní v manželově zaměstnání po mě chce potvrzení, že neuplatňuji u svého zaměstnavatele slevu na dítě. Prosím to nestačí, že jsem podepisovala růžové prohlášení a je na to nějaký tiskopis, než si požádám o vystavení? Děkuji za radu, Jiřina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2017 21:37

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Doklad o neuplatnění daň.zvýhodnění
      V případě, kdy jeden z poplatníků uplatňujete daňové zvýhodnění na děti a druhý z poplatníků je zaměstnaný, zákon o daních z příjmů vyžaduje doložení "Potvrzení", které musí vystavit zaměstnavatel druhého poplatníka.

      Zákon č. 586/1992 Sb.
      § 38l Způsob prokazování nároku na odečet nezdanitelné části základu daně, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti u plátce daně
      (3) Nárok na daňové zvýhodnění při stanovení záloh nebo daně prokazuje poplatník plátci daně
      c) jsou-li poplatníci vyživující děti v jedné společně hospodařící domácnosti zaměstnaní, potvrzením od zaměstnavatele druhého z poplatníků, ve kterém plátce daně uvede, na které děti druhý z poplatníků uplatňuje daňové zvýhodnění a v jaké výši,
      ....

      FORMULÁŘ
      Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění

      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5556_1.pdf?201703082132

    • 8. 3. 2017 22:04

      Jiřina S. (neregistrovaný) 194.228.20.---

      Re: Doklad o neuplatnění daň.zvýhodnění
      Děkuji,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).