Hlavní navigace

Duchodce a osvc

  • (neregistrovaný) 88.146.208.---

    9. 3. 2017 11:08

    zdravim,
    jsem ve starobnim duchodu, vycetla jsem, ze kdyz mam zisk do 15 000, tak nemusim podavat danove priznani, takze na financni urad nic posilat nebudu?
    jen mi neni jasne, jak to bude se socialkou a zdravotni pojistovnou, tam tak nemusim nic posilat
    pekne dekuji za odpoved

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2017 11:34

      .

      Re: duchodce a osvc
      Vyčetla jste špatně
      Nemusíte podávat DPFO v případě, kdy nemáte p.ř.í.j.e.m. vyšší jak 15.tis.Kč Příjem je něco jiného, než .z.i.s.k. .

      Viz. ZDP § 38g odstavec 1)
      (1) Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.


      A i v případě, že podnikatel nemá povinost podat DPFO, tak musí podat Přehledy na svoji zdravotní pojišťovnu a na příslušnou OSSZ.


      + co se týká povinností vůči FÚ, tak se "papírování" nevyhnete.

      Daňový řád § 136 odstavec 5)
      (5) Nevznikla-li daňovému subjektu ve zdaňovacím období daňová povinnost k dani, ke které je registrován, sdělí tuto skutečnost správci daně ve lhůtě pro podání daňového přiznání nebo vyúčtování.

    • 9. 3. 2017 12:21

      duchodce maruska (neregistrovaný) 88.146.208.---

      Re: duchodce a osvc
      pekne dekuji, jeste, ze jsem se zeptala

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).