Hlavní navigace

Výdaje procentem z příjmů

  • 92.62.236.---

    9. 3. 2017 12:06

    Dobrý den, prosím o Vaše názory. Lékař, který používá výdaje procentem z příjmů, měl připsaný na účet přeplatek za el.energie a platbu za ukončené pojištění auta. Budou se tyto úhrady počítat do zdanitelných příjmů podle §7?Děkuji za Vaše názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2017 15:04

      Laďka

      Re: Výdaje procentem z příjmů
      Podle mě to nejsou příjmy, které plynou ze samostatné činnosti
      Pokud, se mají zahrnout do zdanitelných příjmů, napište mi prosím z čeho vyplývá, že se jedná o zdanitelné příjmy.Děkuji

      § 7 Příjmy ze samostatné činnosti
      (1) Příjmem ze samostatné činnosti, pokud nepatří do příjmů uvedených v § 6, je

      a) příjem ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství,
      b) příjem ze živnostenského podnikání,
      c) příjem z jiného podnikání neuvedeného v písmenech a) a b), ke kterému je potřeba podnikatelské oprávnění,
      d) podíl společníka veřejné obchodní společnosti a komplementáře komanditní společnosti na zisku.

      (2) Příjmem ze samostatné činnosti, pokud nepatří do příjmů uvedených v § 6, je dále

      a) příjem z užití nebo poskytnutí práv z průmyslového vlastnictví, autorských práv včetně práv příbuzných právu autorskému, a to včetně příjmů z vydávání, rozmnožování a rozšiřování literárních a jiných děl vlastním nákladem,
      b) příjem z nájmu majetku zařazeného v obchodním majetku,
      c) příjem z výkonu nezávislého povolání.

    • 9. 3. 2017 17:44

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Výdaje procentem z příjmů
      A ony ty platby energií a pojištění nebyly daňovým výdajem při zaplacení, ať skutečným nebo % ? Pokud ne tak mohou být nedaněným příjmem, ale obávám se, že to tak není. Přemýšlejte...

    • 9. 3. 2017 22:21

      Laďka

      Re: Výdaje procentem z příjmů
      Našla jsem výklad daňové poradkyně, který mi přijde logický. Dobropisy výdajů (došlé faktury s mínusem) nejsou považovány za příjem ze samostatně výdělečné činnosti. Jsou považovány za součást výdajů i když stanovených paušálem

    • 10. 3. 2017 9:02

      Petrr (neregistrovaný) 37.221.242.---

      Re: Výdaje procentem z příjmů
      ____________

      Při uplatňování výdajů procentem z příjmů, nakoupím zboží. Zboží vrátím a přijaté peněžní prostředky musím zdanit. Proti tomuto příjmu mám výdaje procentem z příjmů. Tento výdej nahrazuje skutečné výdaje, kdy by byl nákup -10, vrácení 10, základ daně 0. U %, nákup za 10 (neovlivňuje základ daně), vratka 10(do příjmů-neb souvisí s §7) vydej 60% -6 , základ daně 4. skutečné výdaje jsou pravě ve výdajích procentem z příjmů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).