Hlavní navigace

Vyúčtování daně z př. ze záv. činnosti

• (neregistrovaný) 93.99.229.---

12. 3. 2017 16:55

Dobrý den, moc prosím o radu. Vloni jsem podávala první vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za rok 2015. Na měsíčních daňových bonusech jsem za rok vyplatila celkem 9033,- Kč. To mi bylo vráceno od F.Ú. Tím, že zaměstnanec nastoupil až v dubnu ale do té doby nikde nepracoval, vyplatila jsem mu v ročním zúčtování kompenzaci vzniklých rozdílů na dani a bonusu ve výši 5391,- Kč. Teď si ale nevím rady s vyplněním vyúčtování. Do řádku 06 (úhrn přeplatků na dani z ročního zúčtování jsem napsala částku 5391,- (Tu jsem vyplatila zaměstnanci v loňském zúčtování). Nevím ale co do následující tabulky (datum vyplacení Finančním úřadem), protože to mi nebylo vyplaceno. O tuto částku si mohu žádat až letos. Ovšem když tam nedám datum, hlásí mi to kritickou chybu. Mám to tam vůbec psát? Nebo tato částka bude figurovat pouze v ČÁSTI I / sl. 4? Moc děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2017 9:20

Alex.. (neregistrovaný) 2a00:1028:919b:----:----:----:----:----

Re: vyúčtování daně z př. ze záv. činnos
      Do řádku 06 napíšete z 5391,- pouze část, která byla za přeplatek na dani, pod to do tabulky napíšete měsíc, kdy to zaměstnanec dostal (např.pokud to bylo v únorové mzdě, napíšete březen 2016 a částku)
      Do řádku 6a napíšete z 5391,- pouze bonus.
      Pak na dalších stranách:
      V měsíci, kdy bylo roční zúčtování:
      sloupec 4 - část za přeplatek
      sloupec 5 - část za bonus + klasický měsíční bonus
      A pokud máte vše dobře, pak na poslední straně Vám vyjde v součtu přeplatek 5391,- zase rozdělený na přeplatek na dani a přeplatek na bonusu.
      Jen nevím, jak se přesně žádá, o přeplatek na dani na 100% obyč.dopisem, o přeplatek na bonusu nevím, asi bych napsala obyč.dopis a požádala o vrácení celých 5391,- jako přeplatku z vyúčtování 2016.

• 13. 3. 2017 10:57

V. H. (neregistrovaný) 213.192.59.---

Re: vyúčtování daně z př. ze záv. činnos
      Moc děkuji za radu a přeji hezký den.
      V.H.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).