Hlavní navigace

Pronájem, DPH

  • (neregistrovaný) 212.158.158.---

    14. 3. 2017 9:48

    Dobrý den, plátce DPH, FO, pronajímá soukromě svůj byt, podnikání se netýká. Musí tyto příjmy uvést v přiznání k DPH na ř. 50? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2017 12:58

      Bětka+ (neregistrovaný) 80.188.83.---

      Re: pronájem, DPH
      Ano a ještě počítat koeficient na ř. 52 a v poslední DP i řádek 53.

    • 14. 3. 2017 18:03

      katkajj (neregistrovaný) 212.158.158.---

      Re: pronájem, DPH
      Děkuju, ale má to nějakou logiku/smysl? Mně to teda hlava nebere, proč má uvádět v přiznání k DPH, které se týká výhradně podnikání, příjmy z pronájmu, které se podnikání vůůůůbec netýkají a ještě hlídat koeficient, když nemá v podnikání takové výdaje, které by se týkaly i pronájmu :-//

    • 14. 3. 2017 21:05

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: pronájem, DPH
      Je to podobné, jako když podnikatel uplatňující výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) nemá podle ZDP "obchodní majetek" a současně jako plátce DPH má podle ZDPH "obchodní majetek"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).