Hlavní navigace

Daň.zvýhodnění na dítě nar. na Slovensku

  • (neregistrovaný) 31.192.82.---

    14. 3. 2017 20:56

    Dobrý večer!
    Prosím o pomoc!
    Mám povinnost podat sám daňové přiznání, takže se tím prokousávám. Dostal jsem se na str. 3, kde jsou údaje o dětech. Prosím o radu. V květnu 2016 se nám narodil syn. Matka dítěte (moje přítelkyně - nejsme vzítí) je Slovenka, syn se narodil na Slovensku, má slovenský rodný list. V rodném listě jsem zapsán jako otec. Přítelkyně se synem mají trvalý pobyt na Slovensku - fyzicky bydlíme všichni tři společně v Brně. Mohu si na syna uplatnit daňové zvýhodnění?
    Děkuji za radu! Jarek

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2017 6:35

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Daň.zvýhodnění na dítě nar. na Slove
      Pokud matka dítěte daňové zvýhodnění neuplatňuje a máte společnou domácnost, pak si můžete syna uplatnit od května do prosince.

    • 15. 3. 2017 8:19

      Jarek Vacka (neregistrovaný) 31.192.82.---

      Re: paní Jasná
      Paní Jasná a to že mají trvalé bydliště hlášené na Slovensku a mají občanství slovenské, to nevadí?

    • 15. 3. 2017 8:41

      .

      Re: paní Jasná
      Důležité je, že s nimi žijete ve společně hospodařící domácnosti.


      ZDP § 35c Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob

      (1) Poplatník uvedený v § 2 má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě žijící s ním ve společně hospodařící domácnosti na území členského státu Evropské unie nebo státu tvořícího Evropský hospodářský prostor

    • 15. 3. 2017 9:30

      Jarek Vacka (neregistrovaný) 31.192.82.---

      Děkuji za radu! Hezký den!
      >>>>Dobrý večer!
      >>>>Prosím o pomoc!
      >>>>Mám povinnost podat sám daňové přiznání, takže se tím
      >>>>prokousávám. Dostal jsem se na str. 3, kde jsou údaje
      >>>>o dětech. Prosím o radu. V květnu 2016 se nám narodil
      >>>>syn. Matka dítěte (moje přítelkyně - nejsme vzítí) je
      >>>>Slovenka, syn se narodil na Slovensku, má slovenský
      >>>>rodný list. V rodném listě jsem zapsán jako otec.
      >>>>Přítelkyně se synem mají trvalý pobyt na Slovensku -
      >>>>fyzicky
      >>>>bydlíme všichni tři společně v Brně. Mohu si na syna
      >>>>uplatnit daňové zvýhodnění?
      >>>
      >>>Pokud matka dítěte daňové zvýhodnění neuplatňuje a
      >>>máte společnou domácnost, pak si můžete syna uplatnit
      >>>od
      >>>května do prosince.
      >>
      >>Paní Jasná a to že mají trvalé bydliště hlášené na
      >>Slovensku a mají občanství slovenské, to nevadí?
      >
      >Důležité je, že s nimi žijete ve společně hospodařící
      >domácnosti.
      >
      >
      >ZDP § 35c Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z
      >příjmů fyzických osob
      >
      >(1) Poplatník uvedený v § 2 má nárok na daňové
      >zvýhodnění na vyživované dítě žijící s ním ve společně
      >hospodařící domácnosti na území členského státu Evropské
      >unie nebo státu tvořícího Evropský hospodářský prostor
      >
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).