Hlavní navigace

OSVČ náklady

  • (neregistrovaný) 89.233.181.---

    14. 3. 2017 21:26

    Dobrý den, osvč může použít jen náklady uhrazené v daném roce z hlediska daně z příjmu nebo lze uplatnit do roku 2016 doklady uhrazené v roce 2014 a 2015? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2017 21:36

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: OSVČ náklady
      Pokud vede daňovou evidenci, tak tam sleduje pro potřeby výpočtu daně z příjmu fyzických osob výdaje, uskutečněné ve daném období.

      Pokud vede účetnictví, tak i tam je návaznost účtování nákladů na sledované období.

      Při zahájení činnosti se může řídit
      ZDP § 5 Základ daně a daňová ztráta
      (7) U poplatníka s příjmy podle § 7 a 9 se přihlédne i k zásobám pořízeným v kalendářním roce předcházejícím roku, v němž zahájil činnost. Totéž platí obdobně i pro jiné nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).