Hlavní navigace

Těžba dřeva - kolik %

  • (neregistrovaný) 193.17.248.---

    15. 3. 2017 14:09

    dobrý den, prosím o kontrolu

    jsem FO, prodal jsem loni dřevo, mohu stále uplatnit výdaje ve výši 80% příjmů?

    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2017 16:13

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Těžba dřeva - kolik %
      Ano, viz §7/7 ZDP

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#f1457778

    • 15. 3. 2017 17:04

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Těžba dřeva - kolik %
      Pokud nejste zemědělským podnikatelem,
      tak doporučuji k pročtení povídání finanční správy

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/dotazy-a-odpovedi/dan-z-prijmu-fyzickych-osob/Aktualne-k-dani-z-prijmu-fo-za-zdanovaci-obdobi-2016-7830

      Prodej vytěženého dřeva z vlastního lesního pozemku, kdy vlastník tohoto pozemku není zemědělským podnikatelem. V roce 2016 poplatník vykácel stromy z porostu na pozemku, na kterém měl povinnost hospodařit podle lesního zákona a toto vytěžené dřevo prodal. Podléhá příjem z prodeje dřeva zdanění daní z příjmů a lze k tomuto příjmu uplatnit výdaj stanovený procentem z příjmů?

      Příjem z prodeje dřeva bude pro účely daně z příjmů považován za příjem ze zemědělské výroby podle § 10 odst. 1 písm. a) ZDP, ke kterému lze uplatnit výdaj v paušální výši (procentem z příjmů) podle § 7 odst. 7 písm. a) ZDP, tj. 80 % z příjmů, nejvýše však lze tyto výdaje uplatnit do částky 1 600 000 Kč.

      ................................

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).