Hlavní navigace

Dohoda o provedené práci

  • (neregistrovaný) 89.235.18.---

    16. 3. 2017 10:50

    Dobrý den, prosím o radu
    Při zaměstnání vykonává osoba ještě vedlejší činnost jako OSVČ, přitom má navíc 2x za rok dohodu o provedené práci. Částka sjednaná na 4500,- zaplaceno 3825,-. U jedné dohody je papír o dohodě a potvrzení o zaměstnání, v druhém případě jen dohoda. Znamená to, že je už zdaněno a nemusí nikde uvádět? Je třeba zapisovat do daňove evidence, kterou vede. Jak? Jako příjem ke zdanění nebo už zdaněný? Je třeba to uvádět do daňového přiznání? Jakým způsobem to řešit?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2017 10:53

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: dohoda o provedené práci
      Do daňového přiznání musí uvést příjmy z podnikání + z PP, přesněji příjmy ze závislé činnosti kde byla odváděna zálohová daň. U DPP, kde byla daň srážková se může rozhodnout, jestli je pro něj výhodné je do přiznání zahrnout nebo ne.
      DPP se do DE nikam neuvádí.

    • 16. 3. 2017 20:29

      HB (neregistrovaný) 89.235.18.---

      Re: dohoda o provedené práci
      >>Dobrý den, prosím o radu
      >>Při zaměstnání vykonává osoba ještě vedlejší činnost
      >>jako OSVČ, přitom má navíc 2x za rok dohodu o
      >>provedené
      >>práci. Částka sjednaná na 4500,- zaplaceno 3825,-. U
      >>jedné dohody je papír o dohodě a potvrzení o
      >>zaměstnání, v druhém případě jen dohoda. Znamená to,
      >>že je už
      >>zdaněno a nemusí nikde uvádět? Je třeba zapisovat do
      >>daňove evidence, kterou vede. Jak? Jako příjem ke
      >>zdanění nebo už zdaněný? Je třeba to uvádět do
      >>daňového
      >>přiznání? Jakým způsobem to řešit?
      >>Děkuji
      >
      >Do daňového přiznání musí uvést příjmy z podnikání + z
      >PP, přesněji příjmy ze závislé činnosti kde byla
      >odváděna zálohová daň. U DPP, kde byla daň srážková se může
      >rozhodnout, jestli je pro něj výhodné je do přiznání
      >zahrnout nebo ne.

      >DPP se do DE nikam neuvádí.

      Děkuji za info, jen se ještě zeptám, to, že byla srážková daň odvedená stačí dokládat jen rozdílnými částkami, nebo musím mít nějaké potvrzení o srážkové dani? A ještě: pokud je již zahrnuto v DE, jako příjem v bance, uvádí se jako příjmy zdaněné u zdroje? A ještě, prosím, berou se tyto příjmy při výpočtu sociálního a zdravotního pojištění?

    • 16. 3. 2017 20:35

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: dohoda o provedené práci
      1)musíte mít potvrzení které se přesně jmenuje
      POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti
      plynoucích na základě dohod o provedení práce podle § 6 odst. 4
      zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon") a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně
      2) v DE to může být zahrnuto pouze jako příjem neovlivňující základ daně - např.osobní vklad podnikatele
      3) Příjmy z DPP se nezahrnují jako příjmy z podnikání, jak už jsem psala a proto se z nich neodvádí SP a ZP

    • 16. 3. 2017 22:54

      HB (neregistrovaný) 89.235.18.---

      Re: dohoda o provedené práci
      >>>>Dobrý den, prosím o radu
      >>>>Při zaměstnání vykonává osoba ještě vedlejší činnost
      >>>>jako OSVČ, přitom má navíc 2x za rok dohodu o
      >>>>provedené
      >>>>práci. Částka sjednaná na 4500,- zaplaceno 3825,-. U
      >>>>jedné dohody je papír o dohodě a potvrzení o
      >>>>zaměstnání, v druhém případě jen dohoda. Znamená to,
      >>>>že je už
      >>>>zdaněno a nemusí nikde uvádět? Je třeba zapisovat do
      >>>>daňove evidence, kterou vede. Jak? Jako příjem ke
      >>>>zdanění nebo už zdaněný? Je třeba to uvádět do
      >>>>daňového
      >>>>přiznání? Jakým způsobem to řešit?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>Do daňového přiznání musí uvést příjmy z podnikání +
      >>>z
      >>>PP, přesněji příjmy ze závislé činnosti kde byla
      >>>odváděna zálohová daň. U DPP, kde byla daň srážková
      >>>se

      děkuji mnohokrát za vysvětlení
      >>>může
      >>>rozhodnout, jestli je pro něj výhodné je do přiznání
      >>>zahrnout nebo ne.
      >>
      >>>DPP se do DE nikam neuvádí.
      >>
      >>Děkuji za info, jen se ještě zeptám, to, že byla
      >>srážková daň odvedená stačí dokládat jen rozdílnými
      >>částkami, nebo musím mít nějaké potvrzení o srážkové
      >>dani? A
      >>ještě: pokud je již zahrnuto v DE, jako příjem v
      >>bance, uvádí se jako příjmy zdaněné u zdroje? A
      >>ještě,
      >>prosím, berou se tyto příjmy při výpočtu sociálního a
      >>zdravotního pojištění?
      >
      >1)musíte mít potvrzení které se přesně jmenuje
      >POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti
      > plynoucích na základě dohod o provedení práce podle §
      >6 odst. 4
      >zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění
      >pozdějších předpisů (dále jen "zákon") a o sražené dani
      >vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně
      >2) v DE to může být zahrnuto pouze jako příjem
      >neovlivňující základ daně - např.osobní vklad podnikatele
      >3) Příjmy z DPP se nezahrnují jako příjmy z podnikání,
      >jak už jsem psala a proto se z nich neodvádí SP a ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).