Hlavní navigace

Daň. bonus - Je to vůbec možné???

  • (neregistrovaný)

    18. 3. 2017 17:00

    dobrý den, omlouvám se, přistálo mi na stole potvrzení od manžela klientky, o vyplacených daň. bonusech (uplatněných slevách). Manžele se rozvedli a tak po část roku uplatňoval otec a zbylou část roku matka. Nebyl by problém. ale u otce je potvrzeno, že leden a únor uplatněná sleva na tři děti (děti rozděleny do skupin první až třetí dítě), to je OK. Ale v březnu už je uplatněna sleva jen na jedno dítě a to na to, které původně bylo v první skupině, ale sleva je uplatněna jako na dítě ve třetí skupině. je to hrozně zamotané a myslím si, že to není vůbec možné...
    Př.
    leden, únor
    1 dítě Alena
    2 dítě Petra
    3 dítě Jana

    březen
    1 dítě nikdo
    2 dítě nikdo
    3 dítě Alena

    je možné aby se děti přesouvali z jednotlivých skupin??? vůbec nevím jak to teď srovnat. klientka si chce logicky uplatnit slevu za zbytek roku, ale já nevím jak to mám vlastně napasovat.děkuji za Váš čas v sobotu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2017 17:18

      katka2 (neregistrovaný)

      Re: daň. bonus - Je to vůbec možné???
      V pohodě. Paní si uplatní březen 1+2, od dubna 1+2+3. Hlavně jestli mají v pořádku u koho děti byly v péči.

    • 18. 3. 2017 17:38

      Renka2 (neregistrovaný)

      Re: daň. bonus - Je to vůbec možné???
      Děkuji udělala jsem to tak. ano děti jsou u matky. ještě jednou děkuji. jsou tak dohodnuti. jen mě rozhodilo to přesouvání dětí z prvního do třetího :-)

    • 18. 3. 2017 21:39

      svendy (neregistrovaný)

      Re: daň. bonus - Je to vůbec možné???
      Pořadí dětí
      Výše požadovaného daňového zvýhodnění není závislá na pořadí narozených dětí, ale jde o dohodu poplatníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).