Hlavní navigace

Dědictví

  • (neregistrovaný) 92.62.237.---

    19. 3. 2017 8:55

    Jsem OSVČ a podávám DP. V roce 2016 jsem zdědil peníze. Mám je tam uvádět a na jaký řádek? Děkuji. Bratr je zaměstnanec má podávat z dědictví DP? Děkujeme Jan a Jirka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2017 9:16

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: dědictví
      Příjem z dědictví je od daně z příjmů osvobozený a neuvádí se do přiznání

    • 19. 3. 2017 10:25

      Vlad

      Re: dědictví
      Jen doplním, že pokud hodnota Vašeho podílu z dědictví přesáhne 5 milionů, musíte sám sebe naprášit na berňák podle §38v ZDP. Hned v následujícím paragrafu se dočtete, čím Vás stát odmění, pokud na to zapomenete.

    • 19. 3. 2017 17:12

      JanJ. (neregistrovaný) 92.62.237.---

      Re: dědictví
      Dík za rady, tak do limitu se tuty vejdeme. Za oba bráchy Jan

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).