Hlavní navigace

DPH dodatečné nebo opravné přiznání

• (neregistrovaný) 213.180.53.---

19. 3. 2017 9:53

Dobrý den, prosím Vás, mohl by mi někde poradit. Před týdnem jsem musela udělat dodatečné přiznání k DPH za leden. Bohužel jsem teď zjistila ještě jednu chybu kterou bych potřebovala opravit. Budu teď dělat opět dodatečné přiznání pouze s novou chybou a nebo opravné kde vykážu i ty minule chyby? Zastupuji kolegyni a nejsem si úplně jistá postupem. Moc děkuji Lucka K.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2017 10:11

mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

Re: DPH dodatečné nebo opravné přiznání
      Opravné = do termínu pro podání řádného
      dodatečné = po tomto termínu
      V termínu pro čádné už to nestihnete, takže dodatečné, jen s aktuální změnou.

• 19. 3. 2017 10:16

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Ještě to může být "dodatečné opravné"
      Tj. přiznání podané v termínu pro podání dodatečného přiznání,
      ale již opravné.

• 19. 3. 2017 10:41

LucieKa (neregistrovaný) 213.180.53.---

A v dodatečném opravném by bylo tedy vše co jsem v tom měsíci opravila? A jmenuje se to vyloženě dodatečné opravné? Já právě mám pocit, že kdysi nám správkyně daně řekla, že nemůžeme podat 2x dodatečné za jeden měsíc (v tomto případě jsou obě k lednu) ihned po sobě. Že je lepší počkat a 23 udělat dodatečné přiznání za ten opravovaný měsíc a dát tam vše.
      Moc děkuji Lucka K.

• 19. 3. 2017 14:56

h,p (neregistrovaný) 77.92.222.---

Pokud bylo původní dodatečné s datem zjištěných důvodů březnové, je termín pro podání a vyměření dodatečného 30.4. Takže do tohoto termínu lze podat dodatečné opravné, kde bude uvedena první i druhá chyba. Pak to první dodatečné jako by nebylo podáno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).