Hlavní navigace

Zaměstnání + OSVČ - uplatnění výdajového

  • (neregistrovaný) 90.182.135.---

    20. 3. 2017 14:05

    Jsem zaměstnaná (HPP) + mám vedlejší činnost jako OSVČ + malý příjem z provozování FVE. Ráda bych uplatnila na příjmy z OSVČ výdajový paušál, jen nevím, jak to provést. Příjmy ze zaměstnání zdaním standardně s využitím odečitatelné položky; příjmy z OSVČ výdajovým paušálem 60%; FVE tím pádem také asi budu muset výdajovým paušálem 60 %. Prosím, poraďte, jestli to tak lze. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2017 14:11

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Zaměstnání + OSVČ + FVE + %
      Příjmu z provozu FVE nikdy nešly zařadit mezi příjmy, u kterých by se mohly uplatňovat výdaje procentem z příjmů ve výši 60%

      Kam budete příjmy roku 2016 z provozu FVE zařazovat?

      Do § 7 nebo do § 10 ZDP ?

      Doporučuji k pročtení Zápis z jednání Koordinačního výboru s Komorou daňových poradců ČR ze dne 25.1.2017

    • 20. 3. 2017 15:04

      Andrea25 (neregistrovaný) 194.111.136.---

      Re: Zaměstnání + OSVČ + FVE + %
      Na FVE mám licenci (byť je do 5 kW), takže předpokládám, že do § 7.

    • 20. 3. 2017 15:04

      Andrea25 (neregistrovaný) 194.111.136.---

      Re: Zaměstnání + OSVČ + FVE + %
      Na FVE mám licenci (byť je do 5 kW), takže předpokládám, že do § 7.

    • 20. 3. 2017 15:14

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Zaměstnání + OSVČ + FVE + %
      A musíte mít licenci podle novely energetického zákona?
      Potřebujete mít licenci pro příjmy dle § 7 ZDP?

      Škoda že jste si ten zápis nepřečetla. Daná problematika je tam dobře daňovým poradcem popsána.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).