Hlavní navigace

Odčitatelná položka

  • (neregistrovaný) 90.181.84.---

    20. 3. 2017 21:09

    Mohu uplatnit úhradu za zkoušku na soukromé vysoké škole jako odčitatelnou položku snižující základ daně z příjmu FO? Výdaje uplatňuji procentem z příjmů.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2017 22:48

      jožinek (neregistrovaný) 213.226.237.---

      Re: Odčitatelná položka
      Jako OSVČ nelze, nehledě k tomu že uplatňujete výdaje paušálem

    • 21. 3. 2017 9:59

      michalm (neregistrovaný) 90.181.84.---

      Re: Odčitatelná položka
      Můžete mě prosím odkázat na nějaký §, kdy si to OSVČ nemůže uplatnit?

      Šlo mi o tu zkoušku ověřující výsledky dalšího vzdělávání podle zákona 179/2006 Sb., kde si přeci můžu na ř. 51 přiznání uplatnit odčitatelnou položku 10 tis. Kč. Jen si nejsem jistý, zda závěrečná zkouška na soukromé VŠ spadá do dalšího vzdělání, či nikoliv.

    • 21. 3. 2017 10:45

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Odčitat. položka_zkouška další vzděl
      A jedná se o ...d.a.l.š.í... vzdělávání podle zákona upravujícího ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání?

      179/2006 Sb.
      Zákon o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání a o změně některých zákonů

      § 2
      Vymezení pojmů
      V tomto zákoně se rozumí
      a) počátečním vzděláváním předškolní vzdělávání, základní vzdělávání, střední vzdělávání, vzdělávání v konzervatoři a vyšší odborné vzdělávání, uskutečňované podle zvláštního právního předpisu2) v mateřských školách, základních školách, středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách, a studium v akreditovaných studijních programech uskutečňovaných podle zvláštního právního předpisu3) vysokými školami nebo jejich součástmi,
      b) dalším vzděláváním vzdělávací aktivity, které nejsou počátečním vzděláváním, ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).