Hlavní navigace

Jak na osvobozený dar?

  • (neregistrovaný) 80.188.83.---

    22. 3. 2017 6:47

    Dobrý den. Prosím. Jak uvést dar mezi sourozenci do par. 10? Jedná se o částku 200000,- Kč. Vyčetl jsem, že zapíši písm. G. Ale jak dál, aby se mi nezapisoval do daňového základu z par. 10. Dát stejnou částku i do výdajů? Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2017 7:19

      katka2 (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: Jak na osvobozený dar?
      Dar od sourozence je osvobozen, takže se nikam nepíše.

    • 22. 3. 2017 7:30

      JosefIII (neregistrovaný) 80.188.83.---

      Re: Jak na osvobozený dar?
      Tak to byla zase na netu chybná informace. Moc děkuji.

    • 22. 3. 2017 7:59

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Jak na osvobozený dar?
      ZDP § 10 Ostatní příjmy
      (3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
      c) bezúplatné příjmy
      1. od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší, pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř, manžela, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů,

    • 22. 3. 2017 8:04

      JosefIII (neregistrovaný) 80.188.83.---

      Re: Jak na osvobozený dar?
      >>>>Dobrý den. Prosím. Jak uvést dar mezi sourozenci do
      >>>>par. 10? Jedná se o částku 200000,- Kč. Vyčetl jsem,
      >>>>že
      >>>>zapíši písm. G. Ale jak dál, aby se mi nezapisoval do
      >>>>daňového základu z par. 10. Dát stejnou částku i do
      >>>>výdajů? Moc děkuji.
      >>>Dar od sourozence je osvobozen, takže se nikam
      >>>nepíše.
      >>Tak to byla zase na netu chybná informace. Moc
      >>děkuji.
      >
      >
      >ZDP § 10 Ostatní příjmy
      >(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4,
      >osvobozeny
      >c) bezúplatné příjmy
      >1. od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší,
      >pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř,
      >manžela, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče
      >manžela nebo manžela rodičů,
      Děkuji ještě jednou. Zmátla mne informace, že i osvobozený dar musím uvést v daňovém přiznání.
      >

    • 22. 3. 2017 8:14

      katka2 (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: Jak na osvobozený dar?
      V daňovém přiznání určitě ne

      § 38v


      Oznámení o osvobozených příjmech fyzických osob


      (1) Pokud poplatník daně z příjmů fyzických osob obdrží příjem, který je od daně z příjmů fyzických osob osvobozen a je vyšší než 5000000 Kč, je povinen oznámit správci daně tuto skutečnost do konce lhůty pro podání daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém příjem obdržel.

    • 22. 3. 2017 9:04

      JosefIII (neregistrovaný) 80.188.83.---

      Re: Moc děkuji všem.
      >>>>>>Dobrý den. Prosím. Jak uvést dar mezi sourozenci do
      >>>>>>par. 10? Jedná se o částku 200000,- Kč. Vyčetl jsem,
      >>>>>>že
      >>>>>>zapíši písm. G. Ale jak dál, aby se mi nezapisoval do
      >>>>>>daňového základu z par. 10. Dát stejnou částku i do
      >>>>>>výdajů? Moc děkuji.
      >>>>>Dar od sourozence je osvobozen, takže se nikam
      >>>>>nepíše.
      >>>>Tak to byla zase na netu chybná informace. Moc
      >>>>děkuji.
      >>>
      >>>
      >>>ZDP § 10 Ostatní příjmy
      >>>(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4,
      >>>osvobozeny
      >>>c) bezúplatné příjmy
      >>>1. od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší,
      >>>pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo
      >>>neteř,
      >>>manžela, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče
      >>>manžela nebo manžela rodičů,
      >>Děkuji ještě jednou. Zmátla mne informace, že i
      >>osvobozený dar musím uvést v daňovém přiznání.
      >>>
      >V daňovém přiznání určitě ne
      >
      >§ 38v
      >
      >
      >Oznámení o osvobozených příjmech fyzických osob
      >
      >
      >(1) Pokud poplatník daně z příjmů fyzických osob
      >obdrží příjem, který je od daně z příjmů fyzických osob
      >osvobozen a je vyšší než 5000000 Kč, je povinen oznámit
      >správci daně tuto skutečnost do konce lhůty pro podání
      >daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém
      >příjem obdržel.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).