Hlavní navigace

Prodej podílových listů - zdanit??

  • (neregistrovaný) 93.99.196.---

    22. 3. 2017 13:13

    Dobrý den,

    chci se zeptat jestli musím zdanit příjem, který sem měla z prodeje podílových listů.
    Není nějaký limit??

    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2017 14:47

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: prodej podílových listů - zdanit??
      Nehodil by se § 4/1/v ZDP?

      Hezký den!

    • 22. 3. 2017 19:12

      LL1 (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1d:----:----:----:----:----

      Re: prodej podílových listů - zdanit??
      písm. v zni :v) příjmy z úplatného převodu cenných papírů a příjmy z podílů připadající na podílový list při zrušení podílového fondu, pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období částku 100 000 Kč,

      JENŽE nejde o příjem z podílů při zrušení podílového fondu, ale o klasický prodej...
      tak já fakt nevím...

    • 22. 3. 2017 20:22

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: prodej podílových listů - zdanit??
      a ten úplný začátek se vám nelíbí: "příjmy z úplatného převodu cenných papírů"

    • 22. 3. 2017 21:20

      LL1 (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1d:----:----:----:----:----

      Re: prodej podílových listů - zdanit??
      Tak sem se soustředila na tu druhou část ke je vysloveně zmínka o podílových listech, že mi vůbec nedošlo, že podílový list je cenný papír. děkuji Mirko

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).