Hlavní navigace

Výdaje na PHM x paušál upravy §23 v DP

  • (neregistrovaný)

    22. 3. 2017 19:19

    Dobrý večer,mohla bych poprosit o váš názor.Vedeme daňovou evidenci a uplatňovali se výdaje na nákup PHM.Bylo by pro nás výhodněnější uplatnit pro rok 2016 na auto paušál.Chtěla bych se zeptat jak lépe zaúčtovat zda
    1/změnit výdaje za nákup PHM v PD na JVY a paušální výdaje za auto uvést v uzávěrkových operacích do PD a nebo
    2/původní výdaje za PHM uvést do DP na ř. 105 a paušál na ř.106
    Co by bylo podle vás lepší, předem děkuji za názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2017 20:26

      mirka..p (neregistrovaný)

      Re: Výdaje na PHM x paušál upravy §23 v
      Máte program účto? V závěrkových operacích bych vyloučila PHM a dalším řádkem dala ten paušál na dopravu...obojí jako nepeněžní operace.

    • 22. 3. 2017 22:11

      Dášena (neregistrovaný)

      Re: Výdaje na PHM x paušál upravy §23 v
      Děkuji za odpověď, ano takto by to také šlo,to mě nenapadlo.
      A mohla bych ještě jeden dotaz
      druhé auto bylo pořízeno na smlouvu o výpůjčce - tj. cestovní náhrada km x průměrné ceny BEZ základní náhrady.Zároveň jsme použili z doložených lístků za PHM odpočet DPH (nákup PHM účtován jako nedaňový - JVY).Dotaz zní pokud tedy použijí cestovní náhrady máme uplatněný odpočet DPH od těchto náhrad raději odečíst a nebo nebude problém pokud se tak nestane.
      Děkuji moc za odpověď

    • 23. 3. 2017 8:27

      mirka..p (neregistrovaný)

      Re: Výdaje na PHM x paušál upravy §23 v
      Nerozumím tomu - auto bylo pořízeno na smlouvu o výpůjčce - to ho máte v nájmu?

    • 24. 3. 2017 8:02

      Dášena (neregistrovaný)

      Re: Výdaje na PHM x paušál upravy §23 v
      Omlouvám se,včera jsem byla mimo PC
      Ne nemáme ho v nájmu,špatně jsem se vyjádřila jednalo se o úvěrovou smlouvu - Smlouva o zajišťovacím převodu vlastnického práva a výpůjčce. V TP je uveden manžel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).