Hlavní navigace

Může si advokát SÁM odložit daň.přizn?

  • 78.102.83.---

    23. 3. 2017 19:16

    Zdravím zdejší chytré lidi. Jeden z mých klientů - advokát - by potřeboval více času na své daňové přiznání (OSVČ). Jako advokát může odkládat přiznání druhým lidem, ale může totéž udělat i sám sobě? Ze znění zákona jsem to nevyčetla.

    Ano, asi by se mohl domluvit s nějakým kolegou, že by si odložili svá přiznání navzájem... ale zajímalo by mě to jako obecný problém, jstli to vůbec LZE. Děkuji předem za odpovědi, ideálně i se zdůvodněním :-)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2017 7:26

      1234a (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: Může si advokát SÁM odložit daň.přiz
      zplnomocnění je dvoustranný právní úkon. takže nelze.

    • 24. 3. 2017 8:24

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: Může si advokát SÁM odložit daň.přiz
      Evo,

      podle § 136 DŘ se musí plná moc uplatnit u správce daně. A nikdo si nemůže sám udělit plnou moc.

      Hezký den!

    • 24. 3. 2017 9:37

      Eva M.

      Re: Může si advokát SÁM odložit daň.přiz
      Moc děkuju oběma za odpovědi. Připadá mi nelogické, že advokát může odložit přiznání celému městu, jen sobě ne. Ale dobře, je to takto v zákonech, budeme to respektovat :-) Mějte se dobře :-)

    • 24. 3. 2017 11:37

      mickeymouse (neregistrovaný) 195.39.86.---

      Re: Může si advokát SÁM odložit daň.přiz
      Musí to umět jen dobře ošéfovat. Příkladem budiž sám pan čáp velkomožný. Ten umí úspěšně sám se sebou v podstatě dlouhodobě obchodovat. :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).