Hlavní navigace

Preplatky na dani

 • 176.98.110.---

  23. 3. 2017 21:04

  Dobry den,

  Mam dotaz. Kdyz mam preplatek na jakekoliv dani, napr.silnicni a chci ho pouzit jako zalohu na dalsi rok, jak se to pak uvede v priznani, ze tento preplatek byl pouzit na zalohach? Kdyz mam preplatek napr. ve vysi 500kc a pak postupne zaplatim behem roku dalsi zalohy, ktere uvadim do priznani, ktere byly uhrazeny, tak jak tam uvedu ten preplatek, kdyz se tam udava datum uhrazene platby? A je povinne oznamit FU, jak s prislusnym preplatek nalozit ci automaticky pouzije preplatek na zalohy nebo na nedoplatek na jine dane? Mockrat dekuji za odpoved.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 3. 2017 9:39

   pol1 (neregistrovaný) 2a00:1028:83ac:----:----:----:----:----

   Re: Preplatky na dani
   Pošlete z první zálohy o tu 500 Kč méňe, ale v daňovém přiznání uveďte částku, kterou byste platila, kdybyste neměla přeplatek.
   Zkontrolovat jestli FÚ nepoužil přeplatek na jinou daň můžete ve své daňové informační schránce - doporučuji zřídit pokud nemáte. Můžete si kontrolovat veškeré daně, přeplatky, nedoplatky.
   Naleznete na stránce daňového portálu - služby daňové informační schránky. Musí to zřídit Oprávněná osoba, u nás jednatel, který potom může oprávnit další osobu k nahlížení. Více viz návod na daňovém portále.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).