Hlavní navigace

DPFO student

  • (neregistrovaný) 90.179.178.---

    24. 3. 2017 6:13

    dobrý den,
    prosím o radu ve věci DPFO.
    Jsem studentka vysoké školy a v roce 2016 jsme si přivydělávala na základě DOPP. Z těchto dohod mi byla srážena daň.
    Zároveň jsem měla od roku 2013 vyřízený živnostenský list, ale v roce 2016 jsme neměla žádný příjem z podnikání. Živnostenský list jsem zastavila 15.12.2016.
    Musím podat daňové přiznání a uvést v něm že příjmy z podnikání byly 0? Nebo stačí když podám DPFO jen ze závislé činnosti.
    Musím podat i přehledy na OSSZ a VZP. Nedaří se mi najít nikoho kdo by mi to teď na poslední chvíli zpracoval.
    Moc děkuji všem za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2017 7:23

      katka2 (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: DPFO student
      (2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.

      je to váš případ?

    • 24. 3. 2017 8:20

      z.u.z.k.a. (neregistrovaný) 90.179.178.---

      Re: DPFO student
      Děkuji moc za vaši odpověˇf
      ano, je to můj případ, mám jen příjem DOPP nic víc. Z DOPP mi byla sražena srážková daň.
      Žádné další příjmy nemám.
      Pochopila jsem správně, že tedy nemusím podávat žádné daňové přiznání. Nevadí že jsem neměla zrušenou živnost?

      POkud podám daňové přiznání uvedu v něm pouze příjem z DOPP.

      A co OSSZ a ZP tam nemusím nic podávat?

    • 24. 3. 2017 8:23

      katka2 (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: DPFO student
      DP můžete a nemusíte. Když podáte, vrátí vám sraženou daň. Když nepodáte, musíte na FÚ napsat, že jste neměla zdanitelné příjmy.
      Přehledy SP a ZP v každém případě ano (s nulami).

    • 24. 3. 2017 8:49

      .-. (neregistrovaný) 62.168.3.---

      Re: DPFO student
      >>>dobrý den,
      >>>prosím o radu ve věci DPFO.
      >>>Jsem studentka vysoké školy a v roce 2016 jsme si
      >>>přivydělávala na základě DOPP. Z těchto dohod mi byla
      >>>srážena daň.
      >>>Zároveň jsem měla od roku 2013 vyřízený živnostenský
      >>>list, ale v roce 2016 jsme neměla žádný příjem z
      >>>podnikání. Živnostenský list jsem zastavila
      >>>15.12.2016.
      >>>Musím podat daňové přiznání a uvést v něm že příjmy z
      >>>podnikání byly 0? Nebo stačí když podám DPFO jen ze
      >>>závislé činnosti.
      >>>Musím podat i přehledy na OSSZ a VZP. Nedaří se mi
      >>>najít nikoho kdo by mi to teď na poslední chvíli
      >>>zpracoval.
      >>>Moc děkuji všem za rady.
      >>
      >>
      >>(2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník,
      >>který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze
      >>od
      >>jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně
      >>doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4).
      >>Podmínkou
      >>je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně
      >>na
      >>příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle §
      >>38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z
      >>nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36,
      >>nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.
      >>
      >>je to váš případ?
      >
      >Děkuji moc za vaši odpověˇf
      >ano, je to můj případ, mám jen příjem DOPP nic víc. Z
      >DOPP mi byla sražena srážková daň.
      >Žádné další příjmy nemám.
      >Pochopila jsem správně, že tedy nemusím podávat žádné
      >daňové přiznání. Nevadí že jsem neměla zrušenou
      >živnost?
      >
      >POkud podám daňové přiznání uvedu v něm pouze příjem z
      >DOPP.
      >
      >A co OSSZ a ZP tam nemusím nic podávat?
      >
      >pokud podáváte DP z logiky vyplývá, že příloha 1 bude s nulami, pokud nepodáváte DP, informujete FÚ, že podávat nemusíte

    • 24. 3. 2017 9:07

      z.u.z.k.a. (neregistrovaný) 90.179.178.---

      Re: DPFO student
      Moc vám děkuji za vaše rady. Vůbec jsem si nevěděla rady. Ještě jednou díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).