Hlavní navigace

DAP a kopie smlouvy ŽP

  • (neregistrovaný) 77.236.222.---

    24. 3. 2017 15:29

    Dobrý den, prosím, musím doložit do DAP (moje manželka jako doklad k ročnímu zúčtování v práci) opět smlouvu, (dodatek) i když už jí jak FÚ tak zaměstnavatel manželky mají ? Je to z důvodu toho, že byl ke smlouvě dodatek, že není umožněna výplata. Na Potvrzení z pojišťovny toto napsáno je. Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2017 20:30

      lukash (neregistrovaný) 217.66.160.---

      Re: DAP a kopie smlouvy ŽP
      Dobrý den,

      ano, měl byste doložit dodatek. Zákon přímo říká, §38l, ods 5.

      (5) Jestliže se změnily skutečnosti rozhodné pro přiznání nezdanitelné části základu daně podle § 15, slevy na dani podle § 35ba nebo daňového zvýhodnění, předloží poplatník nové doklady prokazující platnost nároku na odpočet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).