Hlavní navigace

DPFO - příjmy ČR a SR

 • (neregistrovaný) 31.192.82.---

  27. 3. 2017 9:00

  Dobrý den!
  Prosím o radu. V roce 2016 jsem byl zaměstnanec 1-6 na Slovensku (mám potvrzení v eurech) a 6-12 v ČR.
  Mohli byste mi, prosím, poradit, kde bych našel "radu", jak mám vyplnit daňové přiznání? Snažím se tím prokousávat, ale moc chytrý nejsem. Respektive česká část za 6-12 je mi jasná, ale nerozumím té slovenské.Na internetu jsem se dočetl, že můžu všechno zahrnout do DPFO v ČR a použiju na to přílohu 3. Ale v české přiznání musí být všechno v českých korunách - ta eura přepočtu nějakým kurzem???? Nebo mám podat přiznání v eurech na slovensku za 1-6 a v Kč v ČR za 6-12?
  Děkuji za každou nápovědu, radu či pomoc.
  Robert

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2017 9:38

   Robert V. (neregistrovaný) 31.192.82.---

   Re: DPFO - příjmy ČR a SR
   Takže nezahálím a pokračuji, abyste si nemysleli, že to chci hodit na jiné. Přepočtový kurz už jsem zjistil. Teď ale tápu v zaokrouhlení. Při přepočtu kurzem pro EMU mi vychází za desetinnou čárkou 4 místa. Jak se správně zaokrouhlí?
   A druhá otázka - po přepočtu jsem zjistil, že větší příjmy mám ze SR - není v tomto případě povinnost podat DP na Slovensku? Nebo nevím, jestli má vliv, že žiju střídavě na Slovensku i v Česku. Trvalé bydliště mám v ČR, přítelkyně v SR - syn se narodil v SR. Část roku jsme bydleli v SR, část v ČR (podle toho, kde jsem pracoval). Přítelkyně ale pobírá rodičovský příspěvek na syna v SR. Můžu si uplatnit v ČR zvýhodnění na syna?

  • 27. 3. 2017 9:55

   mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

   Re: DPFO - příjmy ČR a SR
   Zaokrouhluje se na celé koruny matematicky,
   daníte příjmy v zemi, kde jste rezidentem ( primárně se to určí podle toho, kde jste byl více dní v roce, pokud se podle tohoto nedá určit, jsou další podmínky)
   Zvýhodnění na syna nevím jistě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).