Hlavní navigace

DPFO - příjmy ČR a SR

• (neregistrovaný) 31.192.82.---

27. 3. 2017 9:00

Dobrý den!
    Prosím o radu. V roce 2016 jsem byl zaměstnanec 1-6 na Slovensku (mám potvrzení v eurech) a 6-12 v ČR.
    Mohli byste mi, prosím, poradit, kde bych našel "radu", jak mám vyplnit daňové přiznání? Snažím se tím prokousávat, ale moc chytrý nejsem. Respektive česká část za 6-12 je mi jasná, ale nerozumím té slovenské.Na internetu jsem se dočetl, že můžu všechno zahrnout do DPFO v ČR a použiju na to přílohu 3. Ale v české přiznání musí být všechno v českých korunách - ta eura přepočtu nějakým kurzem???? Nebo mám podat přiznání v eurech na slovensku za 1-6 a v Kč v ČR za 6-12?
    Děkuji za každou nápovědu, radu či pomoc.
    Robert

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2017 9:38

Robert V. (neregistrovaný) 31.192.82.---

Re: DPFO - příjmy ČR a SR
      Takže nezahálím a pokračuji, abyste si nemysleli, že to chci hodit na jiné. Přepočtový kurz už jsem zjistil. Teď ale tápu v zaokrouhlení. Při přepočtu kurzem pro EMU mi vychází za desetinnou čárkou 4 místa. Jak se správně zaokrouhlí?
      A druhá otázka - po přepočtu jsem zjistil, že větší příjmy mám ze SR - není v tomto případě povinnost podat DP na Slovensku? Nebo nevím, jestli má vliv, že žiju střídavě na Slovensku i v Česku. Trvalé bydliště mám v ČR, přítelkyně v SR - syn se narodil v SR. Část roku jsme bydleli v SR, část v ČR (podle toho, kde jsem pracoval). Přítelkyně ale pobírá rodičovský příspěvek na syna v SR. Můžu si uplatnit v ČR zvýhodnění na syna?

• 27. 3. 2017 9:55

mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

Re: DPFO - příjmy ČR a SR
      Zaokrouhluje se na celé koruny matematicky,
      daníte příjmy v zemi, kde jste rezidentem ( primárně se to určí podle toho, kde jste byl více dní v roce, pokud se podle tohoto nedá určit, jsou další podmínky)
      Zvýhodnění na syna nevím jistě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).