Hlavní navigace

Exekuce na roční zúčtování

• (neregistrovaný) 185.156.38.---

27. 3. 2017 11:11

Prosím o kontrolu, zda je postup správný.Dostali jsme ex.příkaz na roční přeplatek daně našeho zaměstnace/má několik exekucí a zrovna na tuto se měsíční splátka neposílá, z důvodu malého příjmu/. Rozumím tomu dobře, že přeplatek na dani, který mu vyjde,nebudu pořčítat do čisté mzdy,klasicky vypočtu srážku a pošlu jako každý měsíc na exekuci, kterou máme první v pořadí a celý přeplatek odvedu na účet exekutora, který si o přeplatek zažádal i když je v řadě "čekatelů"? dnes už mi totiž zase volali ex. úřadu, kdy budeme vyúčtování dělat a kolik tedy pošleme. Děkuji moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2017 13:04

sonka1 (neregistrovaný) 212.24.139.---

Re: exekuce na roční zúčtování
      at si udělá danové přiznání, finančák jim to nesebere.

• 27. 3. 2017 13:33

mzdovka jitka (neregistrovaný) 185.156.38.---

Sebere, exekutorovi musím v tomto případě dát vědět, jestli jsem mu vysravila potvrzení o zdan.příjmech. Tím pádem hned kontaktuje finančák, aby miu případný přeplatek nebyl vyplacen.

• 27. 3. 2017 14:21

Soňulka (neregistrovaný) 178.72.232.---

Finančák mu za daňové přiznání rozhodně přeplatek sebere, a i kdyby zaměstnavatel neinformoval exekutora o tom že vystavil potvrzení o zdanitelných příjmech, tak exekutor je propojený s finančákem, takže se skrz něj dozví o vypočítané vratce daně, i v případě insolvence je insolvenční správce napojený na FÚ a dozví se o přeplatku daně taktéž

• 27. 3. 2017 17:22

mzdovka jitka (neregistrovaný) 185.156.38.---

JJ.,ale to jsme úplně jinde než na co jsem se ptala v úvodu....je tedy můj postup správný? přeplatek poslat tomu kdo si o něj řekl nebo započítat do čisté mzdy a srazit normálně srážku.Děkuji moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).