Hlavní navigace

Koupě auta do s.r.o.

  • 213.155.41.---

    27. 3. 2017 12:13

    Dobrý den,
    firma s.r.o. byla založena dne 21.12.2016 dne 31.12.2016 koupila auto hotově, ale ještě nebyla plátce DPH. Plátcem se stala až 2/2017. Může si firma uplatnit nárok o vrácení DPH 2/2017. Auto bylo zařazeno do užívání 2/2017. Děkuji za radu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2017 12:57

      allli

      Re: Koupě auta do s.r.o.
      ano, můžete si uplatnit nárok u ob. majetku pořízeného 12 měsíců před datem registrace dle §79/1 ZDPH
      pozor na uplatnění poměrné části nároku na odpočet při používání auta i pro soukromé účely

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).