Hlavní navigace

DPH

  • (neregistrovaný) 37.48.35.---

    28. 3. 2017 10:00

    Dobrý den, prosím chápu to dobře? Pokud plátce nakoupí vlastním jménem službu (zboží) a prodává ji následně jiné osobě ve vyšší částce, je tento „přeprodej“ nakoupeného plnění dodáním zboží ve smyslu § 2 ZDPH, tudíž s DPH.
    Ale pokud plátce udělá škodu a poškozený plátce přefakturuje částku za škodu - je ta částka bez DPH dle §36 odst. 11 ZDPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2017 12:37

      allli

      Re: DPH
      >Dobrý den, prosím chápu to dobře? Pokud plátce nakoupí
      >vlastním jménem službu (zboží) a prodává ji následně
      >jiné osobě ve vyšší částce, je tento „přeprodej“
      >nakoupeného plnění dodáním zboží ve smyslu § 2 ZDPH, tudíž s
      >DPH. prodej zboží nebo služby s DPH
      >Ale pokud plátce udělá škodu a poškozený plátce
      >přefakturuje částku za škodu - je ta částka bez DPH dle §36
      >odst. 11 ZDPH? náhrada škody není předmětem DPH, nepostupuje se dle §36/11 ZDPH

    • 28. 3. 2017 13:00

      R (neregistrovaný) 178.238.41.---

      Re: DPH
      Ano.
      Př: přepravce zásilky způsobí škodu na zásilce při přepravě.
      Na základě podepsaného protokolu o škodě, kde je přesně označeno co a jak bylo poškozeno a kde je vyčíslena hodnota vzniklé škody, vyfakturovat s textem náhrada škody podle přiloženého protokolu,
      bez DPH a nevykazuje se v DPH a KH,
      Naopak, pokud plátce přijme daňový doklad, na kterém bude náhrada škody zdaněna DPH, a fakturu nevrátí k přepracování s odkazem na ZDPH, nesmí si uplatnit DPH na vstupu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).