Hlavní navigace

Podíl na nájemném

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:838c:----:----:----:----:----

    28. 3. 2017 10:01

    Prosím o radu: Jsem členem společenství vlastníků jednotek (SVJ). Mám podíl na nájemném společných prostor. Příjem podle rozhodnutí vlastníků není vyplácen, ale převeden do fondu oprav. Mám povinnost tento podíl na příjmech danit? Jsem OSVĆ. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2017 10:29

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: podíl na nájemném a uvedení v DPFO
      Pokud jste povinna podat DPFO tak dle mého názoru ano.
      A to v DPFO za rok, ve kterém SVJ nájem obdržela.
      Lépe popsáno v níže uvedeném příspěvku
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1477022

    • 28. 3. 2017 11:08

      DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

      Re: podíl na nájemném a uvedení v DPFO
      Je to Váš jediný příjem a pak už máte například jen příjem ze zeměstnání ?

      Pak záleží jak vysoká je to částka ? (hranice je myslím 6000,-)

      Pokud to není váš jediný příjem, který budete za rok 2016 zdaňovat v DP, potom nezáleží ani na výši částky, zdaníte v §9 a buď Vám s příjmy vystaví SVJ i výdaje , které souvisí s tímto příjmem nebo si uplatníte 30% výdaje.

      Mě SVJ zasílá každoročně potvrzení o příjmech za předchozí rok a výdajích souvisejících s tímto příjmem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).