Hlavní navigace

Pronájem nemovitosti a paušál

  • (neregistrovaný) 92.240.180.---

    28. 3. 2017 17:18

    Dobrý den. Jsem fyzická osoba, která si koupila dům s bytovými jednotkami. 3 jednotky pronajímám. Chci si uplatnit výdaje paušálem.Můžu si dát i do těchto výdajů úrok z hyp.úvěru, který jsem si brala na tento dům? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2017 17:28

      .

      Re: pronájem nemovitosti a výdaje %
      Pokud se rozhodnete uplatňovat výdaje procentem z příjmů podle § 9 odst. 4) ZDP, tak jsou v částkách výdajů zahrnuty veškeré výdaje poplatníka vynaložené v souvislosti s dosahováním příjmů z nájmu podle § 9

      Bydlíte v domě? Či Vaše rodina? Pokud ano, tak byste mohla část zaplacených úroků z úvěru na pořízení bytové potřeby uplatnit jako nezdanitelnou část základu daně dle § 15 odst. 3) + 4) ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).