Hlavní navigace

Daňové přiznání po provedeném RZ

• (neregistrovaný) 90.182.147.---

28. 3. 2017 22:37

Dobrý den, zaměstnavatel mi již provedl roční zúčtování za r.2016. já jsem mu zapomněl dát potvrzení o zaplacených úrocích z hypotéky. proto si podám daňové přiznání sám. zažádal jsem si již o potvrzení o zdanitelných příjmech, kde je již uveden i výsledek ročního zúčtování - byla mi vrácena daň ve výš 1.115,- Kč. do jaké kolonky mám zapsat tento výsledek? mám si o to snížit zaplacené zálohy na daň? předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2017 23:02

.

Re: daňové přiznání po provedeném RZD
      "Velké" přiznání DPFO

Daň z příjmů fyzických osob - od roku 2013 včetně
      řádek 84 Úhrn sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti (2013: a z funkčních požitků) (po slevách na dani) (?)
      Pokyny k vyplnění
      Úhrn sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti (2013: a z funkčních požitků) (po slevách na dani)
      Uveďte úhrn sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti (2013: a z funkčních požitků) (po slevách na dani), které Vám byly sraženy všemi zaměstnavateli. Zálohy na daň z příjmů ze závislé činnosti (2013: a z funkčních požitků) uveďte v souladu s § 5 odst. 4 zákona (ve vzoru Potvrzení č. 24 (2015: č.23, 2014: č.22, 2013: č.21) se jedná o údaj uvedený na řádku 12).
      *** V případě, že Vám bylo provedeno roční zúčtování, uveďte částku sražených záloh sníženou o vrácený přeplatek z ročního zúčtování.***

"Malé" přiznání DPFO určené pouze pro zaměstnance

Daň z příjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na území České republiky (včetně daňových nerezidentů České republiky) - pro zdaňovací období xx
      řádek 52 Úhrn sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti (po slevách na dani) (?)
      Pokyny k vyplnění
      Úhrn sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti (po slevách na dani)
      Uveďte úhrn sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti (po slevách na dani), které Vám byly sraženy všemi zaměstnavateli. Zálohy na daň z příjmů ze závislé činnosti uveďte v souladu s § 5 odst. 4 zákona (ve vzoru Potvrzení č. 24 se jedná o údaj uvedený na řádku 12).
      ***V případě, že Vám bylo provedeno roční zúčtování, uveďte částku sražených záloh sníženou o vrácený přeplatek z ročního zúčtování.***

• 28. 3. 2017 23:11

MartinŠ (neregistrovaný) 90.182.147.---

Re: daňové přiznání po provedeném RZD
      mám příjmy jen ze závislé činnosti, takže vyplním malé přiznání a moc děkuji za radu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).