Hlavní navigace

Příjem z pronájmu pole a bytu

  • (neregistrovaný) 88.102.61.---

    30. 3. 2017 8:32

    Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit ?

    1) mám příjmy ze zaměstnání a potom jednou za rok mi přijde 23000 za pronájem pole. Takže je to pravidelný příjem a ne příležitostný (i když jednou za rok)

    A) Dám tuto částku do příjmu z nájmů §9 a odečtu od toho 30% ?
    B) Nebo na těch 30% nemám nárok a musím to dát do §10.

    Myslím , že A) je správně, ale ptám se pro jistotu.

    2) přítelkyně má také jen příjmy ze zaměstnání a potom ještě přes sezónu pronajímá příležitostně byt na horách (bez živnosti a bez agentur) celkem za 83000.
    Ona tedy učitě §9 a 30% si odečíst může ?

    Pro Vás je to tady asi jasné, ale já bych radu ocenil moc.

    Děkuji a přeji hezký den.

    Deborský V.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2017 8:53

      .

      Re: příjem z pronájmu pole a bytu
      >Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit ?
      >
      >1) mám příjmy ze zaměstnání a potom jednou za rok mi
      >přijde 23000 za pronájem pole. Takže je to pravidelný
      >příjem a ne příležitostný (i když jednou za rok)
      >
      >A) Dám tuto částku do příjmu z nájmů §9 a odečtu od
      >toho 30% ?
      >B) Nebo na těch 30% nemám nárok a musím to dát do §10.
      >
      >
      >Myslím , že A) je správně, ale ptám se pro jistotu.

      Ani v § 10 ZDP se nepíše o jednorázovém příjmu, ale o jednorázové činnosti. Což je rozdíl. A § 10 ZDP nastupuje až v případě, pokud nejde o příjmy podle § 6 až 9 ZDP.
      Dle mého názoru se jedná o příjmy z nájmu, spadající pod § 9 ZDP

      >2) přítelkyně má také jen příjmy ze zaměstnání a potom
      >ještě přes sezónu pronajímá příležitostně byt na
      >horách (bez živnosti a bez agentur) celkem za 83000.
      >Ona tedy učitě §9 a 30% si odečíst může ?

      Pronájem je jednomu klientovi? Nebo více klientům? A jsou poskytovány další služby - např. výměna povlečení, úklid?

      >Pro Vás je to tady asi jasné, ale já bych radu ocenil
      >moc.
      >
      >Děkuji a přeji hezký den.
      >
      >Deborský V.

    • 30. 3. 2017 9:06

      Deborský V. (neregistrovaný) 88.102.61.---

      Re: příjem z pronájmu pole a bytu
      pronajímá to na víkendy různým lidem, bez dalších služeb

    • 30. 3. 2017 9:27

      .

      Re: příjem z pronájmu pole a bytu
      Nazvala bych to tenkým ledem, podívejte se na níže uvedené povídání finanční správy

      http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Ubytovani_nebo_najem_EET_verejnost.pdf

    • 30. 3. 2017 9:33

      DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

      Re: příjem z pronájmu pole a bytu
      >>>>Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit ?
      >>>>
      >>>>1) mám příjmy ze zaměstnání a potom jednou za rok mi
      >>>>přijde 23000 za pronájem pole. Takže je to pravidelný
      >>>>příjem a ne příležitostný (i když jednou za rok)
      >>>>
      >>>>A) Dám tuto částku do příjmu z nájmů §9 a odečtu od
      >>>>toho 30% ?
      >>>>B) Nebo na těch 30% nemám nárok a musím to dát do
      >>>>§10.
      >>>>
      Máte taky nárok na 30% výdajů ...>>>>
      >>>>Myslím , že A) je správně, ale ptám se pro jistotu.
      >>>
      >>>Ani v § 10 ZDP se nepíše o jednorázovém příjmu, ale o
      >>>jednorázové činnosti. Což je rozdíl. A § 10 ZDP
      >>>nastupuje až v případě, pokud nejde o příjmy podle §
      >>>6
      >>>až 9
      >>>ZDP.
      >>>Dle mého názoru se jedná o příjmy z nájmu, spadající
      >>>pod § 9 ZDP
      >>>
      >>>>2) přítelkyně má také jen příjmy ze zaměstnání a
      >>>>potom
      >>>>ještě přes sezónu pronajímá příležitostně byt na
      >>>>horách (bez živnosti a bez agentur) celkem za 83000.
      >>>>Ona tedy učitě §9 a 30% si odečíst může ?

      ano § 9 a 30 %
      >>>
      >>>Pronájem je jednomu klientovi? Nebo více klientům? A
      >>>jsou poskytovány další služby - např. výměna
      >>>povlečení,
      >>>úklid?
      >>>
      >>>>Pro Vás je to tady asi jasné, ale já bych radu ocenil
      >>>>moc.
      >>>>
      >>>>Děkuji a přeji hezký den.
      >>>>
      >>>>Deborský V.
      >>
      >>pronajímá to na víkendy různým lidem, bez dalších
      >>služeb
      >
      >Nazvala bych to tenkým ledem, podívejte se na níže
      >uvedené povídání finanční správy
      >
      >
      >http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Ubytovani_nebo_najem_EET_verejnost.pdf
      >

    • 30. 3. 2017 9:36

      DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

      Re: příjem z pronájmu pole a bytu
      Tady bych řekla , že se odpovídatel zabývá problémem na který jste se neptal a to, zda se přítelkyně eviduje tyto tržby přes EET - jako ubytování ....

    • 30. 3. 2017 9:55

      .

      Re: příjem z opakovaného pronájmu bytu
      >>>>>>Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit ?

      >>>>>>2) přítelkyně má také jen příjmy ze zaměstnání a
      >>>>>>potom
      >>>>>>ještě přes sezónu pronajímá příležitostně byt na
      >>>>>>horách (bez živnosti a bez agentur) celkem za 83000.
      >>>>>>Ona tedy učitě §9 a 30% si odečíst může ?
      >>
      >>ano § 9 a 30 %
      >>>>>
      >>>>>Pronájem je jednomu klientovi? Nebo více klientům? A
      >>>>>jsou poskytovány další služby - např. výměna
      >>>>>povlečení,
      >>>>>úklid?
      >>>>>
      >>>>>>Pro Vás je to tady asi jasné, ale já bych radu ocenil
      >>>>>>moc.
      >>>>>>
      >>>>>>Děkuji a přeji hezký den.
      >>>>>>
      >>>>>>Deborský V.
      >>>>
      >>>>pronajímá to na víkendy různým lidem, bez dalších
      >>>>služeb
      >>>
      >>>Nazvala bych to tenkým ledem, podívejte se na níže
      >>>uvedené povídání
      >>>finanční
      >>>správy
      >>>
      >>>
      >>>http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Ubytovani_nebo_najem_EET_verejnost.pdf
      >>>
      >Tady bych řekla , že se odpovídatel zabývá problémem
      >na který jste se neptal a to, zda se přítelkyně eviduje
      >tyto tržby přes EET - jako ubytování ....


      To povídání finanční správy je sice pomůckou pro "EET", ale vypovídá hodně o tom, jak budou s největší pravděpodobností posuzovány příjmy ze
      soustavného
      týdenního či víkendového
      pronájmu bytu
      různým osobám
      správcem daně.

      Není vůbec vyloučeno, že příjmy budou vyhodnoceny jako příjmy z podnikání bez ohledu na to, že poplatník nenahlásil své podnikání na příslušné úřady.

    • 30. 3. 2017 11:15

      deborský (neregistrovaný) 88.102.61.---

      Re: příjem z opakovaného pronájmu bytu
      Děkuji Vám všem za rady a názory ( ten pronájem bytu je tedy náročnější :-)))...a přeji hezký zbytek dne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).