Hlavní navigace

Zelený bonus

  • (neregistrovaný) 85.71.107.---

    30. 3. 2017 17:54

    Dobrý den, můžu zelený bonus zdanit dle parg.10?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2017 18:40

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: zelený bonus u FVE a § 10 ZDP
      Aby měl poplatník nárok na "zelený bonus", tak musí vlastnit licenci, udělenou ERÚ

      Jsou příjmy získané díky zelenému bonusu příjmy z provozu výroben elektřiny?

      Splňuje či nesplňuje poplatník podmínky uvedené v § 10 ZDP?

      § 10
      Ostatní příjmy
      (1) Ostatními příjmy, při kterých dochází ke zvýšení majetku, pokud nejde o příjmy podle § 6 až 9, jsou zejména
      a) příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného nájmu movitých věcí, včetně příjmů ze zemědělské výroby a lesního a vodního hospodářství, které nejsou provozovány podnikatelem, a příjmů z provozu výroben elektřiny, ke kterému není vyžadována licence udělovaná Energetickým regulačním úřadem, ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).