Hlavní navigace

Silniční daň 2016

• (neregistrovaný) 89.203.240.---

30. 3. 2017 18:29

Prostě se to stalo ... nepodal jsem v lednu přiznání k silničce za 2016, zaplaceno řádně 2 400 Kč mám. Krom toho, že to hned zítra napravím, co mohu očekávat ???

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2017 19:24

mirek22 (neregistrovaný) 81.162.199.---

Re: Silniční daň 2016
      ihned podejte, protože jsou stanoveny pokuty - 0.05% stanovené daně za každý následující den prodlení nejvýše však 5% stanovené daně.I když pak můžete požádat žádost o prominutí úroku z prodlení

• 30. 3. 2017 19:51

satur (neregistrovaný) 89.203.240.---

Re: Silniční daň 2016
      Pane Mirku děkuji. Já mám ale vše řádně zaplaceno, jen ten papír (daňové přiznání -silniční daň, termín do 31.1.2017) jsem jaksi opomněl podat. Myslíte si, že i za této situace, když k žádnému finančnímu prodlení nedošlo?
      Děkuji

• 30. 3. 2017 19:56

.

Re: Silniční daň 2016_nepodané Přiznání
      K pročtení, hlavně odst. (3)

Daňový řád
      § 250 Pokuta za opožděné tvrzení daně

(1) Daňovému subjektu vzniká povinnost uhradit pokutu, nepodá-li daňové přiznání nebo dodatečné daňové přiznání, ačkoliv měl tuto povinnost, nebo učiní-li tak po stanovené lhůtě, a toto zpoždění je delší než 5 pracovních dnů, ve výši

a) 0,05 % stanovené daně za každý následující den prodlení, nejvýše však 5 % stanovené daně,

b) 0,05 % stanoveného daňového odpočtu za každý následující den prodlení, nejvýše však 5 % stanoveného daňového odpočtu, nebo

c) 0,01 % stanovené daňové ztráty za každý následující den prodlení, nejvýše však 5 % stanovené daňové ztráty.

(2) Plátci daně vzniká povinnost uhradit pokutu, nepodá-li hlášení, vyúčtování, následné hlášení nebo dodatečné vyúčtování, ačkoliv měl tuto povinnost, nebo učiní-li tak po stanovené lhůtě, a toto zpoždění je delší než 5 pracovních dnů, ve výši 0,05 % z celkové částky daně, kterou byl povinen v hlášení nebo vyúčtování uvést za každý následující den prodlení, nejvýše však 0,5 % z celkové částky daně, kterou byl povinen v hlášení nebo vyúčtování uvést.

(3) Pokuta za opožděné tvrzení daně vzniklá v důsledku pozdního podání řádného daňového tvrzení nebo dodatečného daňového tvrzení se nepředepíše a daňovému subjektu nevzniká povinnost ji uhradit, dosáhne-li její výše vypočtená podle odstavce 1 nebo 2 částku menší než 200 Kč.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280

• 30. 3. 2017 20:06

mirek22 (neregistrovaný) 81.162.199.---

Re: Silniční daň 2016_nepodané Přiznání
      tečka Vám to vše vypsala - takže když podáte pozdě jakýkoliv
      tiskopis pro FU, kde je stanoven datum podání a je podáno pozdě, tak je sankce - nevím zda se Vás týká KH a tam je to katastrofa -
      takže okamžítě pošlete

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).